Mobiil-ID kasutajad peavad uuendama ID-kaardi tarkvara

Kuido Saarpuu
Copy
Digiallkiri, Tallinn, 05.02.2016
Digiallkiri. Mobiil-ID
FOTO: MIHKEL MARIPUU/POSTIMEES
Digiallkiri, Tallinn, 05.02.2016 Digiallkiri. Mobiil-ID FOTO: MIHKEL MARIPUU/POSTIMEES Foto: Mihkel Maripuu / Postimees

5. juunist saab ID-kaardi tarkvaras DigiDoc4 allkirjastada dokumente mobiil-IDga vaid siis, kui kasutaja on DigiDoc4 tarkvara ära uuendanud.

Kui arvuti nädala jooksul ise DigiDoc4 tarkvara uuendamist automaatselt ei paku, saab uusima, pärast 8. aprilli avalikustatud versiooni 4.2.1 alla laadida veebilehelt. MacOSi kasutajad leiavad App Store'ist rakenduse DigiDoc4 Client.

RIA peadirektori asetäitja Andrus Kaarelson toonitas, et uuendus puudutab neid, kes kasutavad digiallkirja andmiseks DigiDoc4 tarkvara ja mobiil-IDd. „ID-kaardiga saab digiallkirja anda ka varasema DigiDoc4 versiooniga. Kui mobiil-ID kasutaja autendib end ja lisab allkirja e-teenuses, siis ta ei pea midagi tegema. Sellisel juhul vastutab e-teenuse omanik uuendamise eest,“ ütles RIA kõneisik.

DigiDoc tarkvara on vaja uuendada seetõttu, et usaldusteenuse pakkuja SK ID Solutions võtab 5. juunist kasutusele uue sertifikaadi, mis mõjutab kõiki mobiil-ID toega seotud teenuseid. E-teenuse pakkuja leiab lisainfot uue sertifikaadi kohta ettevõtte kodulehelt http://www.sk.ee. Kui tarkvara kohe ära uuendada, siis ei mõjuta kasutajaid üleminek ühelt sertifikaadilt teisele.

DigiDoc4 tarkvara on kasutusel üle 600 000 arvutis, igal kuul antakse tarkvara abil üle poole miljoni digiallkirja.

DigiDoc4 tarkvara on kasutusel üle 600 000 arvutis, igal kuul antakse tarkvara abil üle poole miljoni digiallkirja.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles