Üle-eestiline laste motopäev tuleb Imaveres laupäeval juba teist korda

Laste motopäev Imaveres

FOTO: Dmitri Kotjuh/ Järva Teataja

Sel laupäeval, 8. juunil leiab Imaveres teist aastat aset Eestis ainulaadne laste motopäev, mis sel korral on veelgi suurem ja põnevam kui mullu.

Uus traditsioon sai alguse sellest, kui MTÜ Teeotsa Talu peremees ja vedaja Tanel Teas oma pojale eelmiseks sünnipäevaks krossimotika kinkis. Värske rattur tahtis koos teiste lastega midagi lahedat teha ja isa luges sotsiaalmeedia gruppidest, kuidas suured tsiklifännid igal pool ühissõitmisi ja kokkusaamisi korraldavad.

„Aga keegi lastele ei korralda,“ kommenteerib Teas. „Kuu aega enne üritust paiskasin idee õhku ja organiseerisin asjad ära. See, kui palju huvilisi kohale tuli, oli lihtsalt mega!“

Laste motopäeval osales esimesel korral pooltuhat motosõpra, kuid seekord on endast märku andnud huvilisi juba poole võrra rohkem. Ka ürituse päevakava on eelmisega võrreldes kirjum. Nimelt on lisaks ühisele politseieskordi saatel tehtavale sõidutiirule Imavere vahel plaanis ka piknik, uudistada saab erinevaid masinaid ja toimub väikeste motosõprade kirbukas, kus uut omanikku otsivad nii riided, turvavarustus kui sõidukid ise.

Sarnaselt eelmisele aastale loositakse osalejate vahel välja vinge auhind, mis motosõpradel südame kindlasti kiiremini põksuma paneb.

„Sellel aastal näeb kohapeal ka Kaitseliidu soomukit, tuletõrjeautot ja oma nurga on sisse seadnud Maanteeamet. Põnevast hobist ja elukutsest räägib Eesti parim naismotosportlane Kadri Ehamäe ning oma tegevust tutvustavad erinevad motoklubid,“ räägib Teas, mis osalejaid motopäeval ees ootab.

Sarnaselt eelmisele aastale loositakse osalejate vahel välja vinge auhind, mis motosõpradel südame kindlasti kiiremini põksuma paneb.

Tanel Teas ütleb, et oodatud on kõik motosõbrad, kel mõni mootoriga sõiduvahend. „Olgu selleks krossikas, ATV, kart, pagi või mõni isetehtud aparaat. Ei ole vahet, kas on hiinakas või firmakas. Siin on kõik võrdsed.“

Teine üle-eestiline laste motopäev toimub Imaveres Eesti piimandusmuuseumi territooriumil ja algab laupäeval kell 12.

Lisainfot ürituse ja osalemise kohta saab meiliaadressil teeotsatalu@gmail.com ning helistades numbril 58976423 (Tanel).

Tagasi üles