N, 23.03.2023

Türilt pärit välguteadlane esitleb raamatut

Järva Teataja
Türilt pärit välguteadlane esitleb raamatut
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Välk.
Välk. Foto: JUAN MABROMATA / AFP/Scanpix

13. juunil toimub Energia avastuskeskuses  tänavuse äikesehooaja avamine. Esitlusele tuleb välgudetektorite teadlase Sven-Erik Enno populaarteaduslik raamat „Välk ja pauk” ning esilinastub Energia avastuskeskuse äikeseteemaline lühifilm „Taevatuled”.

„Välk ja pauk” on raamat, mis seletab lahti äikese ja sellega koos käivate ilmastikunähtuste olemuse, tekkepõhjused ja tagamaad. Näiteks saab teada, miks üks välk lõhub, aga teine põletab, miks ilm külmaks müristab ja mida kujutab endast välk selgest taevast. See on esimene eestikeelne populaarteaduslik teos äikesest, mõeldud laiale lugejaskonnale ega eelda erialaseid eelteadmisi.

„Taevatuled” on avastuskeskuse neljas kogu perele mõeldud lühifilm, mille konsultantideks olid Sven-Erik Enno ja atmosfääriteadlane Jüri Kamenik. Filmis jälgitakse äikesepilvede teket, teisi atmosfääri elektrinähtuseid ja nende seoseid inimese loodud elektrilahendustega. „Taevatuled” on avastuskeskuse planetaariumi põhikavas alates 14. juunist ja selle loomist toetas Eesti Teadusagentuur.

Märksõnad
Tagasi üles