Noored laulavad ja tantsivad pinksilauad avatuks

Paide Lembitu park. Foto: Dmitri Kotjuh/ Järva Teataja

FOTO: Dmitri Kotjuh/ Järva Teataja /

Teisipäeval avatakse Paide Lembitu pargis üritusega Räüss Paide gümnaasiumi noormeeste kavandi abil linnaruumi tekkinud lauatenniselauad ning kiiged.

Kavandi «Paide noortele» üks eestvedajaid Sten Perillus ütles, et esmalt toimub pidulik noorte ala lindi läbilõikamine ning seejärel saab Järvamaa muuseumi juures kuulata õpilaste kontserti.

Jaanus Karlson lisas, et etteasted teevad rahvatantsurühm Seltskond, neiduderühm Tantsuwõlu, Paide gümnaasiumi noortekoor ja noormeeste ansambel, Paide muusikakooli trio eesotsas solistide Elizabeth Lindjärve, Sabine Kraisi ja Andriana Lomakinaga. «See saab olema siis meie kooli kevadkontsert, mis näitab ära, mida õpilased on õppeaasta jooksul selgeks õppinud,» märkis ta.

Sten Perillus selgitas, et lauatenniselaudadel ei lähe siiski kohe võistlemiseks. «Kes soovib, võib reketid muidugi kaasa haarata ning omavahel sõbralikult mõõtu võtta,» märkis ta.

Kiiged on Perilluse sõnul üles pandud kahte erinevasse kohta. «Üks on pinksilaudade juures ja teine Paide muusika- ja teatrimaja ning Selver vahele jääva suure puu küljes,» täpsustas ta. Mõlemaid kasutatakse juba usinalt.

Jaanus Karlson sõnas, et nende eesmärk teha Paidesse noortele mõnus kooskäimiskoht, on eesmärgi täitnud. «Õhtuti on laudade juures näha palju noori kas pinksi mängimas või niisama aega veetmas ja kiikumas,» lausus ta. «Erinevaid üritusi kavatseme seal ka edaspidi korraldada,» lubas ta.

Noorte üritus Räüss, mille nimi sündis juhuslikust sõnakõlksust, algab teisipäeval kell 20 ja sinna on oodatud kõik linna noored ja noortemeelsed. Kaasa võib haarata piknikuteki ja -korvi, et end pargimurul mõnusalt tunda.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles