Hakkaton ootab maakondade noori osalema õpilasfirmade loomise maratonil

Parimate õpilasfirmade esindajad peaminister Jüri Ratase vastuvõtul FOTO: Vabariigi Valitsus

FOTO: Vabariigi Valitsus

14.-16. juuni nädalavahetusel koguneb Tallinnasse ligi sadakond noort, et osaleda Hakkatonil – kooliõpilastele suunatud 48 tunnisel õpilasfirmade alustamise üritusel, mil tunnustatud mentorid aitavad luua ja arendada noorte ideid. Eriti on osalema oodatud erinevate maakondade noored, kas üksi või meeskondadena ning juba olemasoleva või täiesti puuduva äriideega.

Ja Alumni juhatuse esimees Maria Rahamägi selgitas, et kindlasti oodatakse Hakkatonile just eriti noori Tallinnast kaugematest maakondadest, sest eelevad kogemused on näidanud, et just väiksemate koolide õpilased suudavad eriti hästi välja tulla eripäraste ja kohalikke tooraineid kasutavate toodete ja äriideedega. „Päritolu pole muidugi mingiks eelduseks ning õpilasfirmade loomise maratonnädalavahetusele on loomulikult oodatud kõik huvilised,“ lisas Rahamägi.  

Hakkatonil osalenud ning oma hiljem loodud õpilasfirmaga Narcohol ka Eesti parima õpilasfirma konkursi finaali jõudnud Maria Palk märkis, et esmalt Hakkatonile minnes polnud tal tegelikult aimugi, millega ta tegeleda tahaks ja kas ettevõtlus on üldse midagi tema jaoks, kuid peale 48 tundi koos mentorite, juhendajate ja teiste õpilastega veedetud aega oli tal olemas nii idee, meeskond kui ka vajalik taust oma ettevõtlusega alustamiseks.

„Nüüd olen läbi teinud kogu õpilasfirma programmi ja võin öelda, et Hakkatonil käimine andis tohutu edumaa teiste õpilasfirmade eest, sest intensiivse 48 tunni jooksul sai algteadmised, mida teised kogusid kokku mitme kuu jooksul,“ selgitas Palk. „Lisaks muidugi kõik need teadmised, mida jagasid mentoriteks olnud tegutsevad ettevõtjad, kes jagasid kogemusi oma edust kui ka läbikukkumistest.“

Kolme päeva jooksul toimuval Hakkatonil aitavad rahvusvahelise ärikogemusega mentorid ja koolides ettevõtlusõpet pakkuva programmi Junior Achievement Eesti vilistlasorganisatsioon JA Alumni leida noortel jätkusuutlikud äriideed, moodustada meeskonnad ja teha ka esimesed vajalikud sammud oma toote või teenusega turule jõudmiseks.

“Eelkõige ootame osalema gümnasiste ja ka 9nda klassi õpilasi ning eriti oodatud on need, kellel veel õpilasfirmat pole või ei ole isegi kindlad, kas ettevõtlus on nende jaoks,” märkis Ja Alumni juhatuse esimees Maria Rahamägi. “Kui varasemalt on Hakkaton toimunud kooliaasta alguses, siis nüüd tõstsime selle hoopis lõppu, et siis välja mõeldud äriideid suve jooksul veel arendada, sest ajapuudus on tegutsevatele õpilasfirmadele üks suuremaid probleeme.“

Lisaks ideede loomisele valitakse nende seast nädalavahetuse jooksul välja ka parimad, kes pälvivad auhinnad Hakkatoni partnerite poolt.

Noortele annavad intensiivse kahe ööpäeva jooksul juhiseid nimekad äri- ja turunduseksperdid nagu näiteks Gleb Maltsev, Kristi Jõeäär, Avery Schrader, Valjo Kütt ja teised.

Hakkatoni korraldab endisi õpilasfirmade tegijaid koondav vilistlasorganisatsioon JA Alumni Estonia. 

Hakkatoni info ja ajakava!

JÄRVA- JA VILJANDIMAA ETTEVÕTLIKE ÕPILASTE SUVEKOOL

Aeg: 11.-12. juuni 2019

Koht: Rocca al Mare Kooli Vodja Individuaalõppekeskus Järvamaal

Suvekooli ootame: Järva- ja Viljandimaa 3.-5. klasside ettevõtlikke õpilasi

Tagasi üles