Parima käsitööõlle tiitli nimel võistleb Järvamaa hobitegija

2018. aasta käsitööõlle võistluse eelvoor, kus valiti välja finaali pääsenud tööd

FOTO: Eesti Väikepruulijate Liit

Eesti Väikepruulijate liidu hobitegijatele korraldatud käsitööõlle võistlusele laekus 43 võistlustööd, sealhulgas ka ühelt Järvamaa tegijalt. Juuni viimasel nädalal selgitab žürii välja, kes nende jookide pruulijatest saab edasi finaali ja võistleb edasi uhke koduse õlletehase omanikuks saamise nimel.

Võistluse korraldaja Alar Tammela sõnul oli rõõmustav, et võistlusel osales eelmise aastaga võrreldes pea poole rohkem hobitegijaid ja võistlusjooke. “Kui eelmisel aastal asus võistlustulle 23 hobitegijat, siis tänavu juba 38. Jooke laekus eelmisel aastal kokku 30, tänavu aga juba 43,” rääkis Tammela.

Ka tänavu laekus võistlusele jooke nii mandrilt kui saarelt. “Kõige agaramate õllepruulijatega maakonnaks oli ka sel aastal taas Harjumaa, kust asub võistlustulle 24 hobitegijat. Samas on kuus osalejat saatnud oma joogid ka Tartumaalt ning üks-kaks jooki laekus Ida-Virumaalt, Pärnumaalt, Järvamaalt, Lääne-Virumaalt ja Järvamaalt,” andis Tammela ülevaate.

Hobitegijate seas osutus ka sel aastal populaarsemaks kergete ehk kuni 7% alkoholisisaldusega jookide võistlusklass, kus kandideerib ligi kolmandik saadetud jookidest. 

“Nüüd ootab tunnustatud sommeljeedest ja pruulmeistritest koosnevat žüriid kaks toimekat hindamispäeva, sest jooke on palju ja nende seast 10 finalisti väljavalimine saab olema põnev,” märkis Tammela. Võitja kuulutatakse välja 29. juunil Balti Jaama Turu Õhtuväljakul toimuval Eesti Väikepruulijate Festivalil.

Tänavuse võiduõlle autor saab teha esikoha saanud käsitööõllest ametliku pruuli ühe Eesti Väikepruulijate liidu liikme juures või valida auhinnaks uhke mini-õlletehase Bullet Brew 45. Samuti antakse 10 finalistile Grainfatheri poolt auhinnaks 2-liitrised vaakumisolatsiooniga õllekannud, millega saab võtta õlut vaadist kaasa kuhu iganes. Lisaks jagavad auhindu nii linnasekoda Crisp kui ka pärmitootja Fermentis ja teised võistluse toetajad.

Hobitegijatele mõeldud käsitööõlle pruulimisvõistlust korraldav Eesti Väikepruulijate liit on loodud 2013. aastal eesmärgiga edendada Eesti kästiööõlle, -veini ja -siidritootmise kultuuri ning arendada Eesti alkoholikultuuri läbi kõrgkvaliteediliste toodete pakkumise ja tarbija harimise. Liitu kuulub täna enamik Eestis tegutsevatest väikestest õlle-, siidri- ja veinitootjatest, kelle toodangumaht ei ületa 5 miljonit liitrit aastas.

Tagasi üles