PPA lastelaulude konkursi võitis Tiina Kivimäe laul „Üks tore päev“

Lastelaulude-konkurss PPA peadirektor Elmar Vaher, Tiina Kivimäe ja PPA orkestri dirigent ning konkursi žürii liige Hando Põldmäe Põldmäe.

FOTO: PPA

Politsei 100. aastapäeval välja kuulutatud lastelaulude konkursi „Lapseks olemise rõõm“ võitis Paide Muusika- ja Teatrimaja Muusikastuudio juhendaja Tiina Kivimäe lauluga „Üks tore päev“.  Ära märgiti seitse lugu, mis kõik ka orkestreeritakse.

Politsei- ja piirivalveorkestri dirigendi ning konkursi žürii liikme Hando Põldmäe sõnul on Tiina Kivimäe laulu juures olemas kõik elemendid, mida ühelt konkursitöölt oodati. „Laul on rütmikas, hea sõnumi ja meelde jääva viisiga. See jutustab lustlikust ja toredast päevast, kus laps koos isa ja taadiga meisterdavad valmis poisi suure unistuse – puu otsas oleva onni,“ rääkis Põldmäe.

Konkursil saavutas teise koha laululooja Kaupo Torimi pisematele põnnidele mõeldud laul „Väi-väi-väike päikene“ ning kolmas koht läks jagamisele kahe loo vahel: Kivimäe põhikooli muusikaõpetaja ja ringijuhi Anne Ermasti „Killuke head“ ja lastelaulude looja ja Laulupesa Lastestuudio õpetaja Airi Liiva „Sõiduvees“.

„Pakub rõõmu, et nii paljusid autoreid kõnetas üleskutse viia lauludega lasteni ehedaid ja helgeid emotsioone. Teise koha loos on hästi tabatud lapselikku ehedust ja rõõmu. Kolmanda koha saavutanud lood kannavad endas sõnumit olla tähelepanelik ja hooliv,“ sõnas Hando Põldmäe.

Politsei- ja piirivalveorkestri dirigendi ning konkursi žürii liikme Hando Põldmäe sõnul on Tiina Kivimäe laulu juures olemas kõik elemendid, mida ühelt konkursitöölt oodati.

Žürii märkis ära ka Kaupo Torimi laulu „Hommikul“, helilooja ja Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumi kuraatori Kristo Matsoni laulu „Seebiooper“ ja Airi Liiva laulu „Annan käe“. Kõik välja valitud seitse lugu orkestreeritakse ning kantakse ette koos Politsei- ja piirivalveorkestriga järgmisel aastal toimuval lastelaulude kontserdil.

Politsei- ja Piirivalveameti lastelaulude konkursile „Lapseks olemise rõõm“ esitasid 10 autorit kokku 17 lastelaulu. Žüriisse kuulusid koorijuht ja muusikaõpetaja Kadri Hunt, koorijuht-mentor Maarja Soone, dirigent Hirvo Surva ja politsei- ja piirivalveorkestri dirigent Hando Põldmäe.

Tagasi üles