Laulu- ja tantsupeo tuld tuli hetkeks ka päike tervitama

„Tuleb“ hõiskab keegi paarisajast inimesest, kes olid täna hommikul kell 10 kogunenud Ambla külaplatsile tervitamaks laulu- ja tansupeo tule jõudmist Järvamaale.

Puude vahelt ongi näha soomukit, mis tõi tule Lääne-Virumaalt Tapalt meie maakonda.

Tapa vallavanem Riho Tell ütles järvalastele, et kui selline masin kellegi koju sõidab, siis enamasti ei tähenda see midagi head, vastupidi – inimesed vajavad sõdurite kaitset. „Täna on see aga sõpruse märk,“ sõnas ta.

Järvamaale tule loovutanud naabermaakonna inimesed kiitsid ennast, et kui nemad paar päeva tagasi Ida-Virumaalt tule üle võtsid, siis sadas vihma, kuid nemad annavad tule üle päikesepaistes. Ja tõesti, muidu pilvises taevas tuli päike selleks hetkeks pilve tagant välja.

Lääne-Virumaalt võttis tule vastu Järvamaa omavalitsuste liidu esimees Pipi-Liis Siemann, kes ei andnud seda aga mitte kohe Paide linnapea Priit Värgi kätte, vaid moodustati kõikidest kohale tulnud inimest ring, et kõik saaks kasvõi hetkeks tähtsat tuld enda käes hoida. „Ma ei pesegi enam oma käsi,“ tegi üks väike poiss sõbrale nalja, kui tõrviku talle edasi ulatas.

Viimasena sai tule enda kätte Paide linnapea Priit Värk, kes läks sellega kaitseliidu maasturisse, et alustada sõitu mööda Paide linna.

Peotuli on Paide linna valvata täna kuni kella 15.15-ni, siis loovutatakse see Reopalu sillal Türi vallale.

Harjumaale antakse peotuli üle esmaspäeva hommikul kell 10.

XXVII laulupeo ja XX tantsupeo Tule Tulemine on avamäng juubelipeole, kandes endaga laulu- ja tantsupeo väärtusi ja väge igasse Eestimaa nurka. 2019. aastal saab Tule Tulemise traditsioon 50-aastaseks, esimest korda toimus üle-eestiline Tule Tulemine 1969. aastal seoses laulupeo sajanda juubeliga.

Tagasi üles
Back