Laulupeo ilm: nädalavahetusel sajab tõenäoliselt hoovihma

Hoovihm.

FOTO: Artur Sadovski

Riigi ilmateenistus lähenevaks nädalavahetuseks midagi head ei luba: tõenäoliselt sajab hoovihma ning õhutemperatuur üle 20 kraadi ei tõuse.

Neljapäeva öösel madalrõhkkond kaugeneb ja kohatiste vihmahoogude võimalus on põhiliselt Virumaal ja Peipsi ümbruses. Tuul puhub läänest ja loodest ja on öö hakul Virumaa rannikul väga tugev, pärast keskööd veidi nõrgeneb. Päeval libiseb üle lauge kõrgrõhuhari. Arenevatest rünkpilvedest tuleb pärastlõunal kohatisi vihmahooge, kuid sadu peaks võrdlemisi nõrk olema. Puhub mõõdukas lääne- ja edelatuul. Õhutemperatuur öösel 6..10, rannikul kuni 14, päeval 15..19°C.

Ilm neljapäeval

FOTO: kuvatõmmis: ilmateenistus.ee

Reedel liigub Skandinaaviast uus madalrõhkkond üle Läänemere Soome lahele. Öö hakul jõuab Lääne-Eestisse sajuala ja laieneb hommikuks üle Eesti. Mandril puhub öösel mõõdukas lõunakaare tuul, saartel tugev edela ja läänetuul, päeval tugevneb mandril edelatuul puhanguti 15, saartel ja läänerannikul lääne ja loodetuul kuni 20 m/s. Päeval sajab aeg-ajalt vihma, võib olla tugevat sadu ja äikest. Õhutemperatuur öösel 7..12, rannikul paari kraadi võrra kõrgem, päeval 13..15, Ida-Eestis kuni 17°C.

Ilm reedel

FOTO: kuvatõmmis: ilmateenistus.ee

Laupäeval koondub madalrõhkkonna kese Lõuna-Soome ja meil selle lõunaservas on soodsad tingimused rünksajupilvede arenguks. Hoovihma tõenäosus on suur. Öösel puhub veel tugeva lääne- ja loodetuulega, päeva peale tuul raugeb. Õhutemperatuur öösel 7..11, rannikul kuni 14, päeval 13..17°C.

Ilm laupäeval

FOTO: kuvatõmmis: ilmateenistus.ee

Pühapäevaks jääb madalrõhkkond Baltimaade kohale ja tingimused rünksajupilvede arenguks on jätkuvalt soodsad, kus aga pilved end tühjendavad on raske prognoosida. Läänekaare tuul on mõõdukas, rannikul tugevamate kuni 15 m/s ulatuvate puhangutega. Õhutemperatuur öösel 6..11, rannikul kuni 14, päeval 14..18°C.

Tagasi üles