Laupäeval heisatakse laulupeo puhul Eesti lipud

Kuido Saarpuu
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Eesti lipp.
Eesti lipp. Foto: Tomi Saluveer

Laupäeval, 6. juulil toimub XXVII laulupeo rongkäik ja avakontsert. Selle puhul heiskavad Eesti lipu heiskavad kõik riigi- ja kohaliku omavalitsuse asutused ning avalik-õiguslikud juriidilised isikud. Peaminister Jüri Ratas kutsus ka kõiki eestimaalasi sel päeval sinimustvalgeid Eesti lippe heiskama.

Esimene üldlaulupidu toimus 1869. aastal Tartus. Üldjuhtideks olid Johann Voldemar Jannsen ja Aleksander Kunileid, peol astusid üle 822 lauljat ja 56 puhkpillimängijat. Laulupeol kõlas ka Eesti hümn “Mu isamaa, mu õnn ja rõõm”. I üldlaulupidu õnnestus täiesti ning sellest kujunes edaspidi Eesti suurim pidu. Sel aastal möödus 150 aastat esimesest üldlaulupeost. Selle olulise traditsiooni äramärkimiseks kehtesta Vabariigi Valitsus ühekordse lipupäeva 6. juuliks 2019.

Eesti lipp heisatakse päikesetõusul, kuid mitte hiljem kui kell 8.00, ja langetatakse päikeseloojangul, kuid mitte hiljem kui kell 22.00.

Märksõnad

Tagasi üles