iDeal kampaania

Uudne puidu väärindamise demotehas sai ehitusloa

Graanul Investi tehas Imaveres.

FOTO: Dmitri Kotjuh/JÄRVA TEATAJA/SCANPIX

Graanul Invest AS-i tütarettevõtte OÜ Graanul Biotech-i poolt rajatavale puidu väärindamise demotehasele on Järva vallavalitsuse poolt väljastatud ehitusluba. Tööstusliku demotehase ehitustöid on Imaveres plaanis alustada juulikuu jooksul.

Artikkel kuulatav
Minu Meedia tellijatele
Tellijale

Imaverre loodav maailma mõistes ainulaadne katsetehas kasutab toormaterjalina lehtpuu jääke lõhustades puidumassi uudsete omadustega biomaterjalideks - kõrge puhtusega ligniiniks ja puidusuhkruteks. Uudsed biomaterjalid on jätkusuutlik lahendus paljudele erinevatele tööstusharudele – alustades keemia-ja toiduainetööstusest kuni kosmeetika ja ehitusmaterjalideni.

“Meil on hea meel, et just Imavere kui Eesti puidutööstuse süda on kasvamas globaalse tähtsusega puidu väärindamise keskuseks, “ ütles Graanul Investi tegevjuht Raul Kirjanen. “15 aastat tagasi algas Graanul Investi lugu esimese tehasega just Imaverest ning nüüd on selle sama tehase kõrvale kerkimas innovaatiline tööstuslik demotehas, mis annab võimaluse liikuda teadus-ja arendustöös järgmisele tasemele puidu väärindamisel.”

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles