Skaudid saavad suurlaagris kokku

Tagametsa skaudilaager Järvamaal.

FOTO: Peeter Kümmel / Sakala

Noored skaudid korraldavad teisipäevast reedeni Järvamaal Tagametsas metsalaagri „Ma saan hakkama“, kuhu tuleb kokku sadakond skauti üle Eesti.

„Ürituse jooksul on plaanis luua noortele võimalikult head tingimused selleks, et nad julgeks astuda samme iseseisva mõtlemise ja ettevõtlikkuse poole ning tunneks seejuures, et eesmärgid on saavutatavad ning nad saavad ülesannetega hakkama,“ võtab laagri eesmärgi kokku laagrijuht Veeda Kala.

Laager algab ühiselt koos osalejatega laagripaiga ülesseadmisega. Avapäeva lõpetab meeleolukas avatseremoonia. Teisest päevast algavad tegevused ja töötoad, kus skautlusele omaselt iga noor ka ise valikuid saab teha. Lisaks kavas olevatele ettevõtlikkuse ja noorte ühiskonnaprotsessides osaluse simulatsioonidele, valisid noored laagri korraldajad läbivaks teemaks ka metsaolukordades hakkamasaamise.

Laager annab võimaluse noortel õppida nii korraldajana kui osalejana

Laagri teisel päeval toimuvad töötoad, kus saab harjutada telkmantli ülespanemist ning õppida varjualuste ehitamise teooriat, käepärastest vahenditest veefiltrite tegemist, laagris ohutuse tagamisele mõtlemist, meeskonnatöö abil takistusraja läbimist, matka planeerimist ning veel mõndagi muud. Päeva lõpetab lõkkeõhtu.

Laagri kolmandal päeval toimub matk, mille raames osalised saavad õpitud oskusi meeskonnana tegutsedes rakendada. Laagri kolmandal päeval toimub veel traditsiooniks saanud peaskaudi krossijooks. Laager lõpeb reedel lõputseremooniaga.

Laager annab võimaluse noortel õppida nii korraldajana kui osalejana. Noortel korraldajatel on kogenumate skautide toel loodud turvaline keskkond, kus nad saavad ise korraldada, kuid tugi on vajadusel alati olemas. (BNS)

Eesti Skautide Ühing on osa rahvusvahelisest noorteliikumisest, mille eesmärk on põnevate tegevuste kaudu anda noortele võimalus enesearenguks ja toetada noorte sirgumist aktiivseteks kogukonna liikmeteks. Ühing on 1200 liikmega riigi üks suurimaid ning eelmisel aastal korraldatud Emori uuringu põhjal ka tuntuim noorteorganisatsioon.

Tagasi üles