iDeal kampaania

Rohevesti korraldajad edendavad säästvat mõtteviisi

Kogukonna maja Türil sisustab ka laste aega huvitavate töötubadega. Foto: Dmitri Kotjuh/ Järva Teataja

FOTO: Dmitri Kotjuh/ Järva Teataja /

19. – 21. juulini toimub Türi kogukonnakeskuses säästva mõtteviisi festival Rohevest, kus osalejad saavad osaleda huvipakkuvates töötubades, kuulata hoovikontserti ning kaubelda kirbuturul.

Türi kogukonnakeskuse üks eestvedajaid Aili Avi ütles, et nad ei plaani mingit suure mürtsuga festivali korraldada, vaid eelistavad tagasihoidlikult ja vaikselt toimetada.

Festival algabki rahuliku reedega, kus kõik huvilised saavad alates kella 14-st tutvuda KONN-a majaga, osaleda Eesti rohelise liikumise eestvedaja Katrin Pärgmäe loengul, vaadata kunstnik Ave Nahkuri töid ning temaga ka lähemalt tutvust teha ning osaleda rohupunutiste ja loodusehituse teabe- ja töötubades.

Reede õhtu lõpeb ansambli Oopus hoovikontserdiga, mis on kõigile tasuta.

Lennukas laupäev on Avi sõnul juba sündmusterohkem. Siis toimub õpitubasid ka lastele. «Osaleda saab puidupõletuse, akende taastamise, põhuehituse, makramee, mööbli taastamise ja paljudes muudes põnevatest töötubades,» tutvustas ta. Kuulata saab mitmeid huvitavaid loenguid oma ala asjatundjatelt, tantsu õppida ja võid vändata. 

Kell 19 toimub hoovikontsert, kus astuvad üles Valdur Mikita, Robert Jürjendal ja Kaido Kirikmäe. Kontserdi kuulamise eest raha ei küsita.

Pikutav pühapäev algab Avi sõnul KONN-a maja juures kirbuturuga. «Taaskasutus on kahtlemata üks säästva eluviisi osasid ja seega innustame kohalikke tulema oma kasutult seisma jäänud rõivaid, jalatseid ja muid esemeid müüma,» lausus ta.

Ostmise ja müügi kõrvalt saab üht-teist kasulikku kõrva taha panna teksade taaskasutuse töötoas. Samal ajal toimub kunsti töötuba lastele ning käsitöökojad on tegutsemiseks samuti avatud.

Kell kaks tõmbab festival otsad kokku ning Valdo Praust peab ajaloohuvilistele veel viimase loengu.

Avi lisas, et festivali ajal ei pea keegi tühja kõhtu kannatama, sest toitlustama tuleb Kirna mõisa kohvik.

Avi märkis, et kel tahtmist kolme päeva kavast täpsemalt aimu saada, leiab teavet koduleheküljelt tyri.vabakond.ee või KONN-a majas jagatavalt flaierilt.

Tagasi üles