Kaheksa aasta eest lõpetanud raamatukogu avab taas uksed

Raamatud. Pilt on illustratiivne.

FOTO: Elmo Riig

Augusti alguses avab oma uksed Järva-Madise rahvaraamatukogu, et pakkuda nii Järva-Madise küla elanikele kui ümberkaudsetele inimestele mitmekesist ning huvitavat lugemiskogemust. Et tegemist on kodanikualgatusega, vajab raamatukogu ka kohalikelt toetust ning tuge, seda peamiselt raamatute näol.

Raamatukogu taasavamise eestvedajate sõnul on oodatud nii raamatuannetused kui ka pakkumised teiste koostöövariantide osas. Oodatud on kõik, mida üks lugeja ühest väikesest külaraamatukogust sooviks leida, mõeldes sealhulgas erinevas vanuses ja erinevate huvidega lugejatele.

„On Sul ehk kodus lasteraamatuid, millest enda võsukesed on välja kasvanud või millest pole muul põhjusel kahju loobuda? Oled ehk soetanud ilukirjandust, mis endal mitu korda läbi loetud ja oleks vaja riiulitesse veidi ruumi juurde teha, et uusi raamatuid koju tuua? Sai mõnd raamatut ehk kogemata mitu Sinu lapse jõulupakki ja annaksid hea meelega üleliigse meie raamatukogule? Või oled ehk usin raamatukoguja - päriseks ära anda midagi ei raatsi, aga samas poleks Sul kahju mingiks perioodiks raamatuid meie kaudu ka teistele huvilistele välja laenutada, ise ehk samal viisil enda jaoks midagi uut avastades?,” kõlab üleskutse.

Täpsustavatele küsimusti saab esitada meilitsi: kadri.kaarlep1@gmail.com.

Annetustena on oodatud:

*erinevad lasteraamatud eelkooliealistele lastele;

*raamatud nii nooremale kui vanemale koolieale, sh klassika (nt Astrid Lindgren, Eno Raud jms) kui ka uuem kirjandus. Eriti tore, kui leiduks raamatuid, mis on koolide soovituslikus nimekirjas;

*koomiksid ja lasteajakirjad (Nt Miki Hiir, Täheke, nii uuemad kui vanemad numbrid);

*lauamängud, pusled (kohapeal kasutamiseks);

*uuem ilukirjandus noortele ja täiskasvanutele (viimase paarikümne aasta jooksul ilmunud raamatud);

*ajatu kirjandusklassika;

*teatmeteosed nii lastele kui täiskasvanutele.

Järva-Madise raamatukogu

Järva-Madise raamatukogu oli rahvaraamatukogu Järva vallas Järva-Madisel.

Raamatukogu liideti Ahula raamatukoguga 2011. aastal, misjärel Järva-Madisele jäi Ahula raamatukogu teeninduspunkt.

Tagasi üles
Back