Heategevuskontsert Türi poisi toetuseks jõuab taas Järvamaale

Vette kukkunud Rasmuse suurim edasiminek on ise toidu neelamine. Sellel aastal loodab Rasmus vabaneda hingamisaparaadist ja gastronoomist.

FOTO: Erakogu

Kirikukontsertide sari, millega kogutakse annetusi eelmisel suvel Türi tehisjärve ääres raskelt viga saanud Rasmus Juhansoni toetuseks, jõuab täna õhtul Käru kirikusse.

Nädala eest toimus kontsert Türi kirikus ning pärast seda on muusikud esinenud mitmel pool Eesti pühakodades.

Rasmus Juhansoni lugu läks hinge pealinna muusikutele, kelle korraldatav kontserdisari jõuab sel suvel mitmekümnesse Eesti kirikusse. Vaba sissepääsuga kontsertidel kogutakse aga annetusi, et poisi ravikulusid toetada.

«Eesti on väike, siin pole ju oluline, kas abivajaja ja muusikud ühest külast pärit on. Juhtus nii, et kui plaanisime suviseid esinemisi, siis esimene koht, kuhu soovisime minna, oli Türi kirik. Sellest tekkis ka mõte Rasmust toetada. Rasmuse lugu on läinud hinge,» selgitas Harald Jürgen Weiler, üks esinejatest. Taolisi kontserdireise on muusikute väike seltskond Weileri sõnul teinud juba 2014. aastast, suviti ikka kirikutes või mõisates, talvisel ajal pealinna kontserdisaalides.

Kontserdisarja jooksul jõuavad muusikud koguni 23 kirikusse, Järvamaal kõlab muusika veel kahes pühakojas: 7. augustil kell 18 Järva-Madise ja 14. augustil kell 18 Järva-Peetri kirikus. Käru kirikus algab kontsert täna kell 18. Esinevad bariton Harald Jürgen Weiler, sopran Merje Parts, orelil saadab Anneli Merelaid. Kavas on nii klassikalised barokiaegsed aariad kui ka armastatud 20. sajandi meloodiad.

Tagasi üles
Back