Nädala esimene pool tõotab tulla soe, kuid vihmane

Varahommikune Väinjärv

FOTO: Ülle Tomingas

Riigi ilmateenistus lubab algava nädala esimeseks pooleks aina kasvavaid soojakraade, kuid seejuures tuleb meil leppida vihmahoogudega. Nädala teises pooles peaks vihma tõenäosus siiski kahanema.

Teisipäeval koondub madalrõhkkond Valgevene-Venemaa piirile ja meil tõusva õhurõhu foonil pilvisus hõreneb. Vihmahooge on kohati, suurem on võimalus Lõuna-Eestis. Tuul pöördub põhjakaarde ja on võrdlemisi nõrk. Õhutemperatuur öösel 12..17, päeval 22..26, meretuulega rannikul kuni 19°C. 

Ilm teisipäeval

FOTO: kuvatõmmis: ilmateenistus.ee

Kolmapäeval jätkub õhurõhu tõus ja kõrgrõhkkonna tugevnemine ning selle servas on öö selge. Päeval areneb pilverünki, millest pärastlõunal võib kohati ka hoog vihma tulla. Põhjakaare tuul püsib nõrgana. Õhutemperatuur öösel 10..15, rannikul kuni 17, päeval 23..27°C, meretuulega rannikul kuni 20°C.

Ilm kolmapäeval

FOTO: kuvatõmmis: ilmateenistus.ee

Neljapäeval kõrgrõhkkond tugevneb ja koondub Läänemere kohale. Öö on selge, päeval tekib pilverünki ja üksikud lühiajalised vihmarabinad on ka võimalikud. Puhub mõõdukas põhja- ja loode-, Soome lahe ääres läänekaare tuul. Õhutemperatuur öösel 13..17, päeval 24..29°C, meretuulega rannikul jääb 20°C ümbrusse. 

Reedel püsib kõrgrõhuala Läänemere kohal ja selle idaservas valitseb meil enamasti sajuta ja kuum ilm. Õhutemperatuur öösel 14..19, päeval 26..30°C, meretuulega rannikul on lahedam. Tuul on nõrk ning puhub põhjast ja loodest, rannikul on briisituul.

Tagasi üles