Toitu tuleb ohutult annetada

Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Copy
Viieaastane Paul paneb toidupanga annetusautomaati paki neljaviljahelbeid lootuses, et teised lapsed saavad sellest valmistatud maitsvat putru süüa.
Viieaastane Paul paneb toidupanga annetusautomaati paki neljaviljahelbeid lootuses, et teised lapsed saavad sellest valmistatud maitsvat putru süüa. Foto: Dmitri Kotjuh / Järva Teataja

Veterinaar- ja toiduametil (VTA) on valminud heategevusasutustele ja -organisatsioonidele mõeldud juhend, mis selgitab ja annab juhiseid, kuidas annetada toitu, et see oleks tarbijale ohutu.

VTA peadirektori asetäitja Olev Kalda sõnul on juhend mõeldud organisatsioonidele, kes tegelevad toidu annetamisega heategevuslikul eesmärgil. «Juhend on tõhusaks toeks, et tagada ohutus toidu vastuvõtmisel, hoiustamisel ja jagamisel. Juhend selgitab ka toidu annetamisega seotud mõistete ja nõuete sisu ning toimingute olemust,» lausus ta.

Toiduohutuse juhend annab heategevusorganisatsioonidele ülevaate selle kohta, millistel tingimustel on võimalik nii «parim enne» kui ka «kõlblik kuni» märgisega toitu annetada. «Nii nagu ka varem, siis «kõlblik kuni» kuupäeva ületanud tooteid tarbijale anda ei tohi. Siiski annab juhend võimaluse «kõlblik kuni» tooted päev enne või toidu aegumisega samal kuupäeval sügavkülmutada ja neid abivajajatele ka hiljem jagada,» selgitas Kalda.

Juhendist saab annetaja ühtlasi teada, millised toidud sobivad või ei sobi sügavkülmutamiseks. «Näiteks liha, kala ja küpsetised sobivad sügavkülmutamiseks, kuid toores muna ja jogurt mitte,» selgitas ta.

VTA juhib tähelepanu, et kõigil toitu külmutavatel ettevõtetel peab olema selleks ametilt saadud vastav tegevusluba.

Juhendiga on võimalik tutvuda VTA kodulehel vet.agri.ee

Tagasi üles