Viimased päevad suvekuumust: uuel nädalal läheb jahedaks ja vihmaseks

Järgmine nädal ei pruugi enam nii päikeseline tulla

FOTO: HEGE-LEE PAISTE

Soojalembestel tasub kähku randa minna, sest järgmisel nädalal ei pruugi selleks enam võimalust avaneda. Nimelt ennustab riigi ilmateenistus, et pärast kuuma nädalavahetust pöörab ilm jahedaks ja vihmaseks.

Laupäeval katab kogu Põhja-Euroopat kõrgrõhuala ja selle servas on Eestis sajuta ning laialdaselt selge ilm. Idakaare tuul on võrdlemisi nõrk. Öine miinimum langeb sisemaal 14..15°C-ni, meretuulega rannikul kuni 20°C, päevane maksimum kerkib 27..31°C-ni, meretuulega rannikul on lahedam.

Ilm laupäeval

FOTO: kuvatõmmis: ilmateenistus.ee

Pühapäeval jääb Põhja-Euroopat katma võimas kõrgrõhuala ja selle serva mööda saabub lisaports sooja. Öine õhutemperatuur on 16..21°C, päevasoe kerkib 30..33°C-ni, meretuulega rannikul jääb alla 25°C. Öö ja hommikupoolik on valdavalt selge taevaga, pärastlõunal tekib küll pilverünki, aga tõenäoliselt ei ole piisavalt niiskust, et märkimisväärset vihma anda. Tuul on nõrk kuni õhtuni, siis tugevneb põhjarannikul kirdetuul puhanguti 13 m/s.

Ilm pühapäeval

FOTO: kuvatõmmis: ilmateenistus.ee

Esmaspäeval jääb Põhja-Euroopat katma kõrgrõhuala. Kuid Venemaa põhjaaladel muutub aktiivsemaks madalrõhkkond ja selle lohk ühes jahedama õhumassiga kandub üle Eesti. Kahe kontrastse õhumassi piiriala ümbritsev pilvevöönd on aga võrdlemisi kitsas ja võib vaid üksikuid vihmahooge tulla. Idakaare tuul on öösel veel tugev, päevaks nõrgeneb. Õhutemperatuur öösel 12..17, Edela-Eestis 20°C ümber, päeval 18..23, Saare- ja Pärnumaal võib veel 25°C-ni tõusta.

Ilm esmaspäeval

FOTO: kuvatõmmis: ilmateenistus.ee

Teisipäevaks lubab taas hoot vihma ning õhutemperatuur üle 19 kraadi ei kerki. Kolmapäevaks lubatakse veelgi jahedamat ilma.

Tagasi üles