Olavi Allase võitis staadionijooksude sarja

Kuido Saarpuu
Olavi Allase.
Olavi Allase. Foto: Elmo Riig / Sakala

Tartus peetud Eesti staadionijooksude viimasel etapil tuli meestest sarja võitjaks Türilt pärit Olavi Allase. Viimasel, 2000 meetri etapil oli ta teine.

Meeste 2000 meetri jooksus võttis tempotegija rolli endale Allase, tema tuules püsisid Mark Abner ja Kaur Kivistik. Esimene kilomeeter läbiti ajaga 2.40. Kivistik asus juhtima umbes poolteist ringi enne lõppu ja vedas edu sisse. Viimasel 400 meetril jaksas Kivistik pisut kiirendada ja Tartu kalevlane lõpetas kodustaadionil jooksu ajaga 5.18,28.

„Väga hästi sobis see võistlus, enamikus Euroopa riikides on praegu meistrivõistlused, seal häid jookse polnud," ütles Kivistik. „Eks kodus, eriti kodustaadionil on raske end võistlemiseks häälestada, siia tulen ikka treenima. Jahe ilm polnud kõige sobivam, keha oli juba soojaga harjunud."

Olavi Allase sai ajaga 5.25,93 teise koha ja tuli ühtlasi 80  punktiga sarja võitjaks. Mark Abner lõpetas 2000 meetrit kolmandana ajaga 5.29,32. Sarja kokkuvõttes järgnesid Allasele Karl-Sander Kljuzin (Tartu Ülikooli ASK) 76 ja Abner 71 punktiga.

Sarjas läks arvesse neli parima koha eest teenitud punktid. Võrdsete punktide korral sai määravaks kõrgem koht etapil.

Staadionijooksu sarja parimate autasustamine tuleb kuu keskel Eesti meistrivõistlustel. (JT)