Personalijuht: naiste osakaal Eesti IT-firmades kasvab kiiresti

Veebiplatvormi abil on võimalik leida just selline hooleandja, keda vaja. Samuti saab ise hooleandjaks kandideerida.

FOTO: SCANPIX

Eesti ühe suurema tarkvarafirma Helmese personalijuhi Kaire Kaljuste sõnul on ettevõttes naisjuhtide osakaal viimase viie aastaga kasvanud veerandilt 40 protsendini.

Kaire Kaljuste kinnitusel on naiste osakaal Eesti IT-sektoris hinnanguliselt veel 25 protsenti, aga see tõuseb selgelt. “Helmese Tallinna kontoris on naiste osakaal tõusnud viie aastaga kolmandikuni ning suurem kasv on toimunud tiimijuhtide hulgas,” rääkis Kaljuste.

“Ka lähiriikides jõuab IT-sse järjest enam naisi. Helmese Valgevene kontoris on naiste osakaal kasvanud viie aastaga 25-protsendilt 38le. Minskis polnud viis aastat tagasi ühtegi naisjuhti, kuid nüüd täidavad nad kaheksast kohast juba kolm,” ütles Kaljuste.

“IT on praegu üks populaarsemaid valdkondi ja ka naised tahavad järjest enam sellest eduloost osa saada. Kümmekond aastat tagasi sattusid IT-sse peamiselt naised, kes olid pigem väga tugevad reaalainetes või selgelt tehniliste huvidega. Peamiselt asuti tööle spetsialistidena ning juhtidena tegutsesid naised haruharva. Täna tehnikahuvi enam nii määrav pole ning oma koha leiavad lihtsalt pealehakkajad, nutikad ja ka ärivaistuga naised, kellest paljudest saavad juba juhid,” sõnas Kaljuste.

“Ei kardeta, et tegemist on millegi väga keerulisega. Noorematel pole enam ka stereotüüpi, et tegemist on mingi salapärase patsiga poiste alaga. Pigem mõjuvad naised traditsiooniliselt meestekeskses valdkonnas grupidünaamikale väga hästi,” lisas Kaljuste.

Tagasi üles