T, 30.05.2023

Türi haavlilaskevõistlusel võidutses pärnakas

Silja Vilbu
Facebook Twitter
Comments
Lasketiiru märklauad. Pilt on illustratiivne.
Lasketiiru märklauad. Pilt on illustratiivne. Foto: MEELIS MEILBAUM/VIRUMAA TEATAJA

Laupäeval peeti Türil Lokuta lasketiirus traditsioonilise haavlilaske seeriavõistluse Türi Compak Sporting  IV etapp. Osales 15 laskurit üle Eesti.

Võistlus käis formaadis, kus kõik laskurid lasid eelvõistlusel 50 märki Compak Sportingu haavliaskeharjutust, mille järel selgusid auhinnasaajad veteranide ja juunioride klassis. Absoluutarvestuse võitjate selgitamiseks lasid kuus põhivõistluse parimat, sõltumata vanuseklassist, täiendavad 15 märki poolfinaalis.

Poolfinaalis lastud 15märgise seeria tulemusele lisati põhivõistluse tulemus, misjärel selgus nii viienda kui ka kuuenda koha omanik. Poolfinaali põhjal kolmanda ja neljanda koha tulemuse saanud laskurid lasid täiendava 15märgise finaalseeria pronksmedali ja poolfinaalis esimese-teise koha tulemuse saanud laskurid samuti 15märgise seeria hõbe- ja kuldmedali väljaselgitamiseks. Medaliheitluses laskuri eelmised tulemused arvesse ei läinud ja alustati nii-öelda nullseisust.

Võistlus oli tavapäraselt pingeline. Kuldmedalimatšis  kohtusid Pärnumaa laskur Juhan Tetsmann ja Eero Kajakas Järvamaalt.  Võitjana väljus duellist Juhan Tetsmann, kas tabas  finaalis 15 märgist 14. Eero Kajakas  tabas vastukaaluks 13 märki 15st. Pronksmedaliduellis kohtusid järvalased Olev Tiisler ja Igor Homin. Seekord pidi  veteranide klassis võistelnud Olev Tiisler tunnistama Igor Homini paremust, kes tabas promksimatšis 13 märki Olev Tiisleri 10 tabamuse vastu.

Ka veteranide klassi võitja selgitamiseks läks tarvis lisalaskmist Olev Tiisleri ja Juhan Tetsmanni vahel, kes mõlemad tabasid põhiharjutuses võrdselt 40 märki 50st. Lisalaskmisel osutus võitjaks  Juhan Tetsmann.

Seeriavõistluse V etapp on 7. septembril.

Tulemused

Absoluutarvestus

I Juhan Tetsmann, Pärnumaa, põhivõistlus 40/50, poolfinaal + põhivõistlus 55/65st, finaal 14/15st

II Eero Kajakas, Järvamaa, põhivõistlus 42/50, poolfinaal + põhivõistlus 56/65st, finaal 13/15st

III Igor Homin, Järvamaa, põhivõistlus 42/50, poolfinaal + põhivõistlus 54/65st, finaal 13/15st 

Veteranid

I Juhan Tetsman, Pärnumaa, 40/50st

II Olev Tiisler, Harjumaa,  40/50st

III Alo Salm, Järvamaa, 33/50st

Juuniorid

I Jarl Joosep Ilves, Järvamaa, 33/50st

II Aron Lootus, Pärnumaa, 33/50st

III Kaarel Paukku, Järvamaa, 11/50st

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles