Päästeameti ennetustöö osakonna ekspert Mikko Virkala ütles, et päästeameti selle aasta veeohutuskampaania seadis fookusse just nimelt vanemad inimesed, sest eelmisel aastal suurenes uppumissurmades eakate inimeste osa. "On näha, et probleem kestab ja vajab tähelepanu. Meile on igal juhul selgelt välja joonistunud riskigrupp, kes veeõnnetustesse satuvad – vanemad inimesed, eeskätt just meesterahvad,“ selgitas ta.
Samuti on tänavu suurenenud siseveekogudes uppunute osa: kui 2018. aastal oli see 38, siis 2019. aastal on koguni 74 protsenti. Endiselt on uppumissurmade puhul oluline asjaolu alkoholijoove. 11 hukkunu puhul on joove kinnitust saanud, mitme hukkunu puhul on joobekahtlus.
„Tuletan veel kord kõigile meelde, et alkohol ja veekogu ääres viibimine ei käi kokku! Purjus inimene ei pruugi osata hinnata olukorra ohtlikkust, mistõttu on oluline, et lähedal viibivad inimesed oleksid tähelepanelikud ja sekkuksid enne, kui on hilja,“ lausus Mikko Virkala.
Ka tuli võtab elusid
Tulekahjudes hukkus juulis kaks inimest. Esialgsetel andmetel sai mõlemal juhul põleng alguse hooletust suitsetamisest. Seitsme kuuga on tulekahjudes hukkunud juba 19 inimest, endiselt on suureks riskitegur hooletu suitsetamine. Enamik hooletu suitsetamise tõttu hukkunutest on olnud ka alkoholijoobes. Juulis sai tulekahjudes vigastada seitse inimest. Ka eluhoonete tulekahjude puhkemises mängivad suurt rolli hooletu suitsetamine ja elektriga setud õnnetused (elektriseadme kasutus, rike elektriseadmes või -paigaldises). Juulis oli 71 hoonetulekahju, neist 34 olid eluhoonetes.
Juulis päästeti 19 inimest, neist üks tulekahjust, üks tulekahju ohu olukorrast, kolm veeõnnetustest ja neli liiklusõnnetustest. Seitsme kuuga on päästetud 192 inimest.