Küsitlus paljastab: opositsiooni reiting ületab jätkuvalt koalitsiooni oma

Reiting

FOTO: pixabay.com

MTÜ Ühiskonnauuringute Instituut ja uuringufirma Norstat Eesti AS koostöös küsitletakse iga nädal inimeste erakondlikku eelistust. Viimaste tulemuste põhjal on nädalaga mõnevõrra toetust kaotanud Reformierakond (36,1%) ning kasvatanud Keskerakond (20,3%). Opositsioonierakondade reiting ületab siiski koalitsioonierakondade oma.

Viimased koondtulemused kajastavad küsitlusperioodi 22. juulist 19. augustini ning kokku küsitleti 4001 valimisealist Eesti Vabariigi kodanikku. 

Ülekaaluka liidrina jätkab Reformierakond (36,1%), kuid nädal tagasi avaldatud tulemustega võrreldes on nende toetus 1,3% madalam. Teisel kohal on Keskerakond (20,3%), kelle reiting on samal ajal paranenud 1,1% võrra. Kolmandal kohal on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond (15,7%), kelle reiting nädalaga muutunud ei ole. Esikolmikule järgnevad Sotsiaaldemokraatlik Erakond (10,4%) ja Isamaa (8%). 

Hoolimata viimase nädala trendidest ületab opositsiooni toetus jätkuvalt koalitsiooni oma. Opositsioonierakondi toetab kokku 46,5% küsitletutest ning koalitsioonierakondi 44% küsitlusele vastanutest.

Reiting

FOTO: Norstat

Tagasi üles