Nädalavahetus sillutab teed suvekuumale

Päike

FOTO: HEGE-LEE PAISTE / Sakala

Riigi ilmateenistuse prognoosi järgi võib nädalavahetusel tulla sajuhooge ning temperatuur tõuseb kõige rohkem 23 kraadini. Uue nädala alguses aga sadu lakkab ning pärale jõuab tõenäoliselt selle suve viimane kuumalaine. 

Reedel laieneb Skandinaaviast madalrõhkkonna serv üle Läänemere ning kõrgrõhkkonna mõju väheneb. Öö hakul on ilm veel sajuta. Kesköö paiku jõuavad saartele vihmapilved ning liiguvad edasi mandrile. Päeval on pilvisem ja vihmahoogude tõenäosus suurem Eesti lääne- ja põhjaosas. Õhtul laieneb sajupilvede serv üle Kesk-Eesti. Kuivana püsib suurem osa päevast Eesti lõuna- ja iseäranis kaguosa. Puhub tugev edelatuul, puhanguid on öösel rannikul 14, päeval sisemaal 12, rannikul 15 m/s. Õhutemperatuur on öösel 8..12, rannikul kuni 15, päeval 17..18°C-st sajupilvede all 21..23°C-ni Lõuna-Eestis.

Laupäeva öösel liigub madalrõhkkond üle Soome itta ja selle serva mööda liigub üle Eesti vihmapilvi. Tuul pöördub edelast läände ja loodesse ning ulatub puhanguti 15 m/s. Päeval algab Läänemere ümbruses aeglane õhurõhu tõus ja kõrgrõhkkonna tugevnemine. Hommikupoolikul sajab mõnes kohas veel hoovihma, keskpäevast alates loode poolt alates taevas selgineb. Läänekaare tuul nõrgeneb. Õhutemperatuur on öösel 12..17, päeval 18..23°C.

Ilm laupäeval

FOTO: kuvatõmmis: ilmateenistus.ee

Pühapäeval tugevneb jõuliselt kõrgrõhkkond, hajutab pilved ja hoiab ilma kuiva. Tuul rahuneb. Öine õhutemperatuur 6..11, rannikul kuni 15, päeval 18..23°C. 

ilm pühapäeval

FOTO: kuvatõmmis: ilmateenistus.ee

Järgmise nädala esimeseks pooleks lubab ilmateenistus sooja kuni 27 kraadi ja jaguma peaks ka päikest.

Tagasi üles