Öövolle pani osalejad tõeliselt proovile

  • Rahvavolle kestis kolm kuud
  • Võidurõõmu jagus 34 erinevale mängijale
  • Mängud sobisid igas eas võrkpallureile

Pehme Sisustuse rahvavollet Väätsa liivaväljakutel korraldanud Ilmar Mõttus tõdes, et kui läbi kolme kuu oli ilmataat võrkpalluritele armuline, siis viimasel osavõistlusel kallas vihma nagu oavarrest ning mängijate vastupidavus sai tõeliselt järele proovitud.

Mõttuse hinnangul pidasid võrkpallurid testi hästi vastu, sest vaatamata suurele tuulele ja vihmale mängisid kõik viimase osavõistluse lõpuni ning lahkusid ööunne väsinult, kuid õnnelikena.

Viimasel etapil oli kohal 48 mängijat, kes jagunesid 16 võistkonda. Mängud olid viimasele etapile kohaselt tasavägised ning kohati kujunesid tulemused vägagi etteaimamatuks.

Mõttus märkis, et võidu napsasid seekord Kaimar Männigo, Jaanika Kamar ja Mari Tool. Teise koha saavutasid Joonas Liik, Margit Reinmets ja Robin Randrüüt. Kolmandaks tulid Kristofer Virkoja, Kristjan Kivisaar ja Karmo Ojasaar. 

Jackpoti mängu õnnelik oli seekord Riko-Tepo Teppan.

Hooaega kokku võttes ütles Mõttus, et maha peeti 14 etappi, millest võttis osa 119 erinevat mängijat. Neist 92 meest ja 27 naist. "Neli mängijat olid nii vaprad, et osalesid kõigil etappidel. Need olid Eva Männigo, Irene Virkoja, Eduard Mäits ja Kristofer Virkoja," täpsustas ta.

Sarja vanim mängija oli Mõttuse arvestust mööda Taivo Kivimäe, kelle sünniaasta on 1959 ja noorim pallur oli Robin Randrüüt, kes sündis aastal 2006. Ta lisas, et rahvavolle polnud pelgalt Järvamaa sisene üritus. "Meil oli osalejaid Tallinnast, Kohilast, Tartust, Viljandist, Jõhvist ja mujaltki," loetles ta.

Vahvaid fakte turniiri kohta leidus veelgi. Näiteks said etappide lõikes võidurõõmu nautida maitsta 34 erinevat mängijat. Kõige rohkem osalejaid ühest perest oli aga Virkojade perekonnast, kes olid sageli esindatud nelja liikmega.

Kogu sarja vältel kogusid mängijad saavutatud kohtade eest punkte ning lõpuks kujunes välja paremusjärjestus nii meeste kui naiste seas.

Mõttus märkis, et nüüd saavad rahvavolle huvilised kuu aega puhkust ning siis algab samalaadne turniir saalis.

TULEMUSED

Meeste TOP 6

I aimar Männigo

II Kristofer Virkoja

III Hannes Aasavelt

IV Veiko Natus

V Robin Randrüüt

VI Eduard Mäits.

Naiste TOP 6

I Margit Reinmets

II Mari Tool

III Elizabeth Lindjärv

IV Irene Virkoja

V Jaanika Kamar

VI Eva Männigo

Tagasi üles