Ühe ööpäevaga võisteldi kolme orienteerumisala meistritiitlitele

Anne Põder
Võistkondliku hõbeda võitnud eliitvõistkond koosseisus (vasakult) Sigrid Ruul, Juho Westerlund, Mehis Muru ja Evely Kaasiku. Foto: Orienteerumisklubi JOKA

Orienteerumise Eesti meistrivõistluste suur nädalavahetus, kus ühe ööpäeva jooksul heideldakse kolme orienteerumisala, sprindi, öise tavaraja ja sprindi teatejooksu Eesti meistritiitlitele, toimus tänavu Jõgevamaal. Sellest andis ülevaate orienteerumisklubi JOKA esindaja Paul Poopuu.

Avaalana selgusid Kuremaal Eesti parimad orienteerumissprindis. Naiste 2,25 kilomeetrisel ja 22 kontrollpunktiga rajal asus tiitlit jahtima 26 naist. Neist kiireimana suutis raja läbida orienteerumisklubi JOKA jooksja Evely Kaasiku, kelle lõpuaeg 14.24,6 oli 17,4 sekundit parem kui Annika Rihmal OK Põlva Kobrasest. Pronksmedali võitis Teele Telgma SK Saue Tammed ajaga 15.00,3. Teine järvalane Sigrid Ruul lõpetas sprindi 9. kohaga.

Meeste sprindirajal võidutses Ats Sõnajalg Harju OK-st. Parima järvalasena saavutas Mehis Muru 19. koha. Järvamaa noortest saavutas M18 klassis Raiko Marrandi 6. koha, M16 klassis Artur Soo 5. koha ja Mehis Udam 7. koha.

Veteranide vanusklassides võitsid Eesti meistritiitli Kersti Ehala N55 ja Siiri Poopuu N60 vanuseklassis. Pronksmedali võitis Pilvi-Heli Vettik N55 klassis. Esikuuikusse jõudsid M35 klassis Tiit Tähnas 5. koht ja Kaarel Kallas 6., N35 klassis Helle Hallik 5., M60 klassis Kalmer Keevend 5. ja Raul Laas 6. koht.

Sama päeva hilistel õhtutundidel alustati medalijahti öisel tavarajal Pala ümbruse metsades. Naiste eliitklassi 6,28 kilomeetrisel ja 16 kontrollpunktiga rajal kordas tiitlivõitu Evely Kaasiku. Meeste eliitklassi 7,79 kilomeetrisel ja 18 kontrollpunktiga rajal võitis Järvamaa orienteerumisklubi JOKA jooksja Juho Westerlund 18 mehe konkurentsis pronksmedali ajaga 1:00.12. Eesti meistriks krooniti Kristo Heinmann Värska OK Pekost ajaga 58.32.

Õnnestunud jooksu öises metsas tegi Raiko Marrandi, kes võitis M18 klassis hõbemedali. Noormeeste M16 klassis saavutas Mehis Udam 4. koha, Artur Soo 9. ja Raiko Alliksaar 10. koha.

Veteranidest suutsid öisel rajal medaliväärilise jooksu teha Helle Hallik, kes võitis naiste N35 klassis hõbemedali. Pronksmedalile jooksid end M35 klassis Kaarel Kallas, M40 klassis Toomas Marrandi, N55 klassis Siiri Poopuu ja M60 klassis Raul Laas.

Järgneva päeva lõunal olid orienteerujad taas stardijoonel Palamusel, kus selgitati parimaid orienteerumissprindi teatejooksus segavõistkondadele. Võistkonnas jooksid kaks naist ja kaks meest vahetuste järjekorras naine-mees-mees-naine.

JOKA eliitvõistkond koosseisus Sigrid Ruul, Juho Westerlund, Mehis Muru, Evely Kaasiku asusid kaitsma mullust pronksivõitu ja tegid seda edukalt. Avavahetuse lõpetas Sigrid Ruul viiendana, ent tihedas grupis liidrite kannul. Teises vahetuses tõstis Juho Westerlund võistkonna kolmandaks ja väga õnnestunud jooksu teinud Mehis Muru hoidis seda kohta. Evely Kaasiku alustas viimast vahetust 38 sekundilisest kaotusseisust, ent suutis peagi ühest eesjooksjast mööduda ja jõudis raja teisel poolel üsna kannule ka liidrile Annika Rihmale OK Põlva Kobrasest. Nende vahe oli vaid neli-viis sekundit, ent rohkemaks seekord siiski jõudu ei jagunud ja JOKA võistkonnal tuli rahulduda hõbemedaliga. Pronksi võitis Värska OK Peko, kes kaotas juba üle 1,5 minuti.

Veteranide seas võitis OK JOKA MN35 klassi võistkond Mariliis Aren, Tiit Tähnas, Kaarel Kallas ja Helle Hallik kuldmedali ja MN55 klassi võistkond Kersti Ehala, Raul Laas, Matti Betlem ning Pilvi-Heli Vettik hõbemedali.

Järgmisel nädalavahetusel selguvad Virumaal Miilal Eesti meistrid orienteerumise tavarajal ja noorte ning veteranide teatejooksudes. Ent juba teisipäeval selgitatakse Järvamaa valikorienteerumise meistreid Kellissaares.