Uue koolimaja vesi ei vasta nõuetele! Õppetöö algab asenduspindadel

Tiit Reinberg
Copy
Paide Hillar Hanssoo kooliaktus
Paide Hillar Hanssoo kooliaktus Foto: Dmitri Kotjuh / Järva Teataja

Seoses sellega, et Paide Hillar Hanssoo Põhikooli uue hoone veekvaliteet ei vasta veel Terviseameti kõikidele nõuetele, asuvad kooli õpilased ajutiselt õppima endistele asenduspindadele.

Kooli direktori Kersti Kivisoo sõnul jäävad õpilased asenduspindadele seni, kuni kraanivesi on korras. "Vältimaks igasuguseid võimalikke veest tingitud probleeme, pidasime paremaks õpilasi ajutiselt mujale viia. Vesi on küll sobiv kätepesuks, kuid joogikõlbulik see veel pole," selgitas Kivisoo.

Algklassid asuvad ajutiselt õppima Lai 33 juba tuttavates ruumides ning 5.-9. klassid Hammerbecki Põhikooli C-korpuses nagu eelmiselgi aastal.

Esialgsete plaanide kohaselt peaksid õpilased uude majja pääsema taas orienteeruvalt nädala pärast.

Hoone ehitaja Paide MEKi ehitusjuhi Reino Lõhmuse sõnul on kraanivee probleem tingitud sellest, et torudes on kohati veel seisvat vett.

"Veesüsteem on üks tervik. Kuna klassiruumides puuduvad veel kraanikausid, ei liigu vesi kõikides torudes ning seisvas vees tekivad tahes-tahtmata baktereid," rääkis Lõhmus. "Plaanime juba sel kolmapäeval kõikidest torudest vee läbi lasta, misjärel saab võtta kohe ka uued proovid."

Eritellimusmööbel koos kraanikaussidega peaks saabuma hiljemalt kuu lõpus.

Paide abilinnapea Siret Pihelgase sõnul ilmnes probleem täna hommikul, kui selgusid veeproovide tulemused. "Kohtusime nii koolijuhi, ehitaja, toitlustaja kui ka kooli asenduspindade haldajatega ning leidsime, et õigem oleks lapsed ajutiselt asenduspindadele panna. Anname endast parima, et probleem laheneks võimalikult kiiresti. Vabandame kõikide ebamugavuste pärast!"

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles