Esimene naiste korvpallitreening kujunes rahvarohkeks

Naiste korvpallitrenni Paides kogunes 20 huvilist.

FOTO: Korvpalliklubi Seitse

Korvpalliklubi Seitse korraldas neljapäeval E-Piima spordihallis Järvamaa naistele korvpallitreeningu, mis tõi saali 20 huvilist.

Treener Viljar Pennert tõdes, et üllatus oli suur, kui saalis nii rohkearvulist treeningseltskonda nägi. "Ega ma osanud aimata, palju rahvast kokku tuleb. Viis-Kuus huvilist oli kindlalt teada. Lootsime, et ehk tuleb kümme või parimal juhul 15 huvilist kokku," rääkis ta.

Trenni tulnud naised jagunesid Pennerti hinnangul kolme rühma: oli neid, kes pole korvpalli varem mänginud, aga tahaks proovida; oli neid, kes on mänginud kunagi, kuid läinud ajaga rooste ja oli neid, kes on veel hiljutigi kuskil mänginud ning täitsa heas vormis.

Pennert selgitas, et see ei tähenda treeninguid kolmes eraldi rühmas. "Mulle treenerina ongi nüüd proovikiviks pakkuda kõigile ühtviisi huvitavat ja jõukohast trenni. Mõni algaja kurtis juba esimeses trennis, et jääb teistele ette ja rohkem segab, kuid tegelikult saab igaüks teha harjutusi vastavalt oma võimetele," selgitas ta.

Treeningute eesmärk pole Pennerti sõnul treenida olümpiamängudes, vaid tunda korvpallist rõõmu ja ennast liigutada. "Naised, kes sellisest trennist on huvitatud, on igal ajal teretulnud liituma," julgustas ta.

Järgmised trennid on teisipäeval 17. ja neljapäeval 19. septembril. Mõlemal päeval kell 19:30 ja Paide E-Piima spordihallis. Treeningud on esialgu tasuta, kuni selguvad püsivad huvilised ja treeningute ajad.

Esimeses trennis osalenud ja türilaste seast treeningkaaslasi otsinud Maarja Brause märkis, et mängis korvpalli kooli ajal päris heal tasemel, kuid nüüd on sellest juba aastaid möödas ning ta tunneb end olevat rooste läinud. "Õnneks ei tekkinud esimeses trennis päris lootusetut tunnet. Natuke harjutamist ja pallivalitsemine tuleb jälle käe sisse," sõnas ta.

Sarnaste oskustega naisi märkas ta trennis veel mitmeid. Brause ütles, et loodetavasti tuleb korvpallihuvilisi veelgi juurde ning kokku saadakse kindel trennis käijate seltskond. "Häbeneda või karta pole midagi. Põhiline, et oleks huvi ja tahtmist kaasa lüüa," lausus ta.

Brause hinnangul oli esimeses treeningus Türi naisi küll Paide omadest vähem, kuid ta teab, et huvilisi peaks Türilt veelgi olema. "Kui tuleks kokku piisav arv harrastajaid, saaksime ehk mõned treeningud ka Türil teha," innustas ta Türi naisis treeningrühmaga liituma.

Brause on korvpalliklubile Seitse ja Viljar Pennertile väga tänulik, et naiste korvpallitreeningud ellu kutsuti. "Mina olen küll lootusrikas ning õhinas," sõnas ta.

Tagasi üles
Back