MTA saadab teavituse maksuvaba tulu rohkem kasutanud inimestele

Eurod.

FOTO: SILLE ANNUK / PM/SCANPIX BALTICS

Maksu- ja tolliamet (MTA) saadab alates tänasest otseteavitusi inimestele, kes võiksid olla huvitatud üle vaatama oma maksuvaba tulu kasutuse. Selle aasta kaheksa kuuga on tulumaksu vähem tasunud hinnanguliselt 61 500 inimest, kelle eeldatav tulumaksusumma on kokku 9,8 miljonit eurot.

Teavituse saab üle 27 000 inimese ehk need, kellel on MTA andmetel kasutatud kaheksa kuuga maksuvaba tulu rohkem kui ette nähtud ja võib seetõttu tuludeklaratsioonis tekkida maksukohustus 100 eurot või rohkem. Teavituse saavad inimesed oma e-postile, kui neil on kontaktandmed e-MTAs esitatud.

MTA maksude osakonna juhataja Evelyn Liivamägi soovitab aeg-ajalt käia ka ise e-MTAs ning tutvuda „Minu sissetulekud“ e-teenuse kaudu oma maksuvaba tulu kasutusega. „Sellest tulenevalt saab iga inimene vajadusel oma maksuvaba tulu rohkem kasutamisele reageerida ning paluda väljamakse tegijal järgmistel kuudel maksuvaba tulu mitte arvestada või teha seda väiksemas summas,“ ütles Liivamägi.

Võrreldes eelmise aasta sama ajaga on maksuvaba tulu lubatust rohkem kasutanud inimeste osa jäänud samasse suurusjärku ehk umbes, 6,6 protsenti tulu teeninud inimestest maksis kaheksa kuuga tulumaksu eeldatust vähem.

Samas on pea kuus protsendipunkti  ehk 47,4 protsendini suurenenud inimeste osa, kellel on maksuvaba tulu arvesse võetud eeldatavalt korrektselt. Samuti ligi kuus protsendipunkti ehk 46 protsendini on vähenenud inimeste osa, kes on maksuvaba tulu kasutanud eeldavalt vähem ning saavad rohkem makstud tulumaksu deklareerimise käigus tagasi (kaheksa kuu andmetel hinnanguliselt 91,2 miljonit eurot).

Tagasi üles