Brr, nädalavahetuseks lubab lumekruupe ja miinuskraade

Esimesed öökülmad. Härmatis.

FOTO: Elmo Riig / Sakala

Kuigi kalendri järgi on veel viimased päevi suvi, lubab riigi ilmateenistus lähipäeviks kõike muud kui suvist ilma. Arvestada tuleb nii miinuskraadide kui ka lumekruupidega.

Reede öösel riivab Eestit Soomest kagusse liikuv madalrõhulohk. Sajuhooge on rohkem öö hakul, pärast keskööd harvem, pole välistatud, et vihma sekka pudeneb ka lumekruupe. Päeval on sajuhooge hõredalt, suurem on võimalus saartel ning lääne- ja põhjarannikul. Tugev loodetuul annab päeva peale järele. Õhutemperatuur on öösel 0...+5, maapinnal langeb alla 0 °C, rannikul jääb üle 10 °C, päeval 9...12 °C. Ettevaatust! Varahommikuks võivad märjad teepinnad libedaks muutuda!

Ilm reedel

FOTO: kuvatõmmis: ilmateenistus.ee

Laupäeva öö hakul on kõrgrõhuharja mõjul vaid mõne üksiku vihmahooga. Läänekaare tuul on mõõdukas. Õhutemperatuur on öösel mandri sisealadel 0...+6, maapinna lähedal kohati kuni –3 °C, Lääne-Eesti rannikualadel 8...11 °C. Päeval liigub üle Botnia põhjatipu kagusse madalrõhkkond ja laieneb Läänemere äärde. Vihmasadu jõuab juba hommikuks Eesti lääneossa ja päeva peale laieneb üle Eesti. Pärastlõunal saartel pilved juba hõrenevad ja saju võimalus väheneb. Õhtul taandub tihedam sadu ka mandrilt Peipsi taha. Edelatuul tugevneb hommikul, pärastlõunal pöördub saartest alates läände ja loodesse ning on ikka tugev. Õhutemperatuur on Ida-Eestis 8...10, lääne pool tõuseb 11...13, saartel ja läänerannikul kuni 15 °Cni.

Ilm laupäeval

FOTO: kuvatõmmis: ilmateenistus.ee

Pühapäeva öösel jõuab madalrõhkkond Peterburi taha ja selle servast tuleb sajuhooge põhiliselt Ida-Eestis. Loodetuul paisub tugevaks. Päevaks tugevneb kõrgrõhkkond, ilm on sajuta ja selgema taevaga. Tugev loode- ja põhjatuul nõrgeneb pärastlõunal. Õhutemperatuur on öösel 5...10, rannikul kuni 13, päeval 9...12, kohati võib tõusta 15°C ümbrusse.

Järgmise nädala esimeses pooles peaks ilm veidi soojemaks minema. Miinuskraade enam tulla ei tohiks ning päevasel ajal võib sooja tulla 15 või 17 kraadi.

Tagasi üles