Süüdimõistmisel karistatakse lõhkeseadeldise, lahingumoona ja nende oluliste osade ebaseadusliku käitlemise eest kahe- kuni kümneaastase vangistusega, kui tegu on korduv, siis viie kuni viieteistkümne aasta pikkuse vangistusega. Tulirelva, selle olulise osa ja laskemoona korduva ebaseadusliku käitlemise eest karistatakse kuni viieaastase vangistusega; tulirelva summuti omamise eest kuni aastase vangistusega. Tapmise või tervisekahju tekitamisega ähvardamise eest karistatakse süüdimõistmisel kuni aastase vangistusega. Lõhkeaine suures koguses käitlemise eest karistatakse süüdimõistmisel kahe- kuni kümneaastase vangistusega.
Kaitsepolitsei Lääne osakonna direktor Veiko Germann rõhutas, et kui keegi teab võimalikust ebaseaduslikust lõhkeaine või relvadega toimetamisest, tuleb sellest kohe teada anda. „Kui ikka on kahtlus või teate, et keegi tegeleb kusagil seadusevastaselt lõhkeaine või relvadega, siis tasub sellest kindlasti kohe kaitsepolitseid teavitada,“ sõnas Germann. „Igasugune lõhkeaine ebaseaduslik käitlemine paneb ohtu inimeste elu. Kui õigel hetkel infot ei jaga, võib pärast olla juba hilja.“
Germann tuletas meelde, et kui keegi leiab võimaliku lõhkeseadeldise või lõhkeaine, ei tohi seda puutuma minna, vaid kohe eemalduda ning helistada hädaabi numbril 112.
Täna peeti kriminaalasja eelistung, kohus hakkab süüdistust arutama 4. novembril.