T, 30.05.2023

Päästeamet hoiatab libainspektorite eest

Merit Männi
Facebook Twitter
Comments
Päästeamet käib sel nädalal majutusasutusi kontrollimas. Foto on illustreeriv.
Päästeamet käib sel nädalal majutusasutusi kontrollimas. Foto on illustreeriv. Foto: Urmas Luik

Päästeamet hoiatab, et liikvel on pettur, kes nimetab end päästeameti inspektoriks.

Amet sai teate mehest, kes Väike-Maarja vallas Simunas tutvustas end kui tuleohutuskontrolli ning sisenes vanemate inimeste kodudesse.

Päästeamet juhib tähelepanu, et kodudes elanikke ohutusalaselt nõustavad päästjad, inspektorid või muud päästeametnikud esitlevad end alati nimeliselt ja näitavad töötõendit. Päästjatel on seljas äratuntav kaitseriietus ning teistel päästeameti käise-embleemiga välivorm. Ringi liigutakse reeglina punaste Päästeameti embleemidega autodes.

Kahtluse korral palub amet isikutelt alati küsida töötõendit ning libainspektoritest päästeametile või politseile kohe teatada. Lisaks annab päästeamet teada, et ka kodunõustamisi tegevatel vabatahtlikel päästjatel on nimeline vabatahtliku tunnistus.

Kahtluse korral palub amet isikutelt alati küsida töötõendit ning libainspektoritest päästeametile või politseile kohe teatada.

Kahtluse korral on võimalik helistada päästeala infotelefonil 1524 ning uurida, kas end päästeametnikuna esitlev isik ka tõepoolest päästeametis töötab. Samuti võivad inimesed paluda koduaknast embleemidega ametisõidukit näidata.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles