«Sellise kõrguse juures pole köisjulgestust kasutada vaja ning annab õpilastele seina kasutuseks kohe palju vabamad võimalused. Kolmelt meetrilt mattidele kukkuda on küllalt turvaline, et mitte tõsiselt viga ei saada,» lausus ta.
See ei tähenda, et ehitajana võiks Juurmaa tagada, et midagi ohtlikku ronimisseinal kunagi ei juhtu. Lapsed võivad ka kõndides komistada ning käe- või jalaluu murda. Oluline on, et tõenäosus haiget saada on võimalikult väike.
Imavere põhikooli kehalise kasvatuse õpetaja Taiga Laur ütles, et tahtis võimla seinale ronimisrada seetõttu, et lastel oleks lõbusam nii kehalise kasvatuse tundides kui ka vahetundides. «Saan seda kasutada tunni osana, kuid kindlasti meelitab sein õpilased ka vahetundides võimlasse aega veetma,» märkis ta.
Lauri teada ei roni tänapäeval lapsed enam puude otsas kuigi tihti. «Puu otsa turnides arenes laste keha tunnetus, nad said rohkem jõudu ning õppisid hoidma tasakaalu,» ütles ta.
Ronimissein on nüüd puude aseaine. «Vähemalt ei saa nad ronimise ajal nuritelefoni näppida, sest ilmselgelt läheb neil selle tegevuse tarvis vaja kahte kätt,» ütles Laur naljatades.
Ronimissein läks Lauri andmetel maksma 5000 eurot. Seda aitasid kinni maksta Järva vald, Imavere põhikool ja Imavere spordihoone. «Loodan, et kasu, mis seinast laste tervisele sünnib, kaalub igal juhul kulutused üles,» lisas ta.
Imavere põhikooli direktor Tiina Lohur ütles, et ronimissein sobib kooli hästi, sest just nende kool on liitunud liikuma kutsuvate koolide nimekirjaga. «Meie eesmärk on innustada õpilasi igal võimalikul moel liikuma ja pole ju põnevamat liikumisviisi, kui seda on ronimine,» lausus ta.