Eesti Töötukassa pakub ettevõtlusnädalal rohkelt erinevaid üritusi

Kuido Saarpuu
Copy
Töötukassa. Foto on illustratiivne.
Töötukassa. Foto on illustratiivne. Foto: Mailiis Ollino

Juba neljateistkümnendat korda toimub oktoobri alguses ettevõtlusnädal ja ka tänavu korraldab Eesti Töötukassa nädala jooksul igas maakonnas mitmeid üritusi.

Kokku on töötukassal plaanis läbi viia üle 50 ettevõtmise ja nendega saab tutvuda aadressil www.osale2019.com. Kavas on ka venekeelseid ning inglisekeelseid töötubasid ja arutelusid. Peateemasid on sel aastal kaks: tööandjatele suunatud kohtumistel räägitakse teemal kuidas leida sobiv töötaja ning noortele suunatud üritustel kutsutakse noori üles mõtlema, kas nendest võiksid saada ettevõtjad.

Kõige enam on töötukassa üritusi sel aastal Tartumaal. Töötukassa Tartumaa osakonna juhataja Jane Väli on ettevõtlusnädalatel osalenud korduvalt ja toob välja, et ettevõtlusnädal on kui suur avatud ruum, kus nügitakse meie ettevõtlikkust. „Mõte endast kui ettevõtjast, võib ettevõtlusnädalale tulles olla pisike ja udune, võib olla aga  ka suur ja selge. Ettevõtlusnädal on aus – seal saab kuulda lugusid pankrotist, raisku läinud toodetest, meeskonna käivitamise raskustest, investorite puudusest, keerulistest peresuhetest ja suurest edust – miski pole väärtuslikum kui teistelt saadavad kogemused,“ toob ta välja ettevõtlusnädala olulisuse ja põhjuse, miks töötukassal on hea meel selles osaleda.

Varasematest ettevõtlusnädalatest on talle meelde jäänud üks 4 – 5 aasta tagune töötuba, kus osales üks keskealine naine. Naine rääkis, et on terve elu töötanud palgatööl ja oli tööandjalt küsinud ühe vaba päeva, et osaleda ettevõtlusnädala üritustel. Ta ütles, et tal on üks päev aega otsustada, milline saab olema tema teine elupool. Tänaseks on naine oma kübaraäri püsti pannud.

Kokku on töötukassal plaanis läbi viia üle 50 ettevõtmise ja nendega saab tutvuda aadressil www.osale2019.com.

Ettevõtlusnädal toimub 07.10 – 13.10.2019

Töötukassa üritused Järvamaal

7. OKTOOBER

Ettevõtluse- ja karjääriteemaline töötuba „Samm Sinu unistusteni”

KELLAAEG: 10.00 – 11.30

ASUKOHT: Järvamaa Kutsehariduskeskus (Särevere õppekoht), Tehnikumi 4, Särevere

OSALEMINE: osaleda saavad Järvamaa Kutsehariduskeskuse 2. ja 3. kursuse õpilased

KIRJELDUS: Töötoa ülesehitus:

1. Tutvustatakse noortele sobilikke ettevõtlusega alustamise võimalusi ja infoallikaid, sh töötukassa ettevõtlusega alustamise teenust.

2. Kaasatud on ettevõtlik noor, kes räägib oma loo, kuidas temast ettevõtja sai.

3. Grupitöö aktiivõppemeetodil (ettevõtjale vajalikud isikuomadused; ettevõtlusvormid jmt teemad).

8.-11. OKTOOBER

Järvamaa ettevõtete avatud uste päevad

SIHTGRUPP: kõik huvilised

KIRJELDUS: Võimalus tutvuda erinevate Järvamaa ettevõtetega ja saada ülevaade pakutavatest töökohtadest. Tule sinna, kuhu tavaliselt ei pääse. Saad uusi teadmisi, kohtud põnevate inimestega, inspireerivate keskkondadega.

Märksõnad

Tagasi üles