E, 6.02.2023

Oktoober seab aukohale mustad kassid

Anne Põder
Oktoober seab aukohale mustad kassid
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Paikassis ootab omale head ja hoolitsevat kodu must kass nimega Kikibell.
Paikassis ootab omale head ja hoolitsevat kodu must kass nimega Kikibell. Foto: Virge Piisner
  • Must kass ei too ebaõnne
  • Värvist tähtsam on iseloom

Oktoobris tähistavad varjupaigad musta kassi kuud. Paides tegutsevas MTÜ Paikass kassitoas on hetkel Virge Piisneri sõnul 14 musta värvi kassi, kes ootavad oma kodu.

Virge Piisner ütles, et mustad kassid pole õnneks enam nii põlu all nagu aastate ees. «Ehkki ebausu järgi tooks üle tee jooksev must kass justkui ebaõnne, siis osa inimesi küsib just üleni musta kassi, sest peab neid eriliseks,» rääkis ta. «Meilt on koju viidud mitmeid musti kasse.»

Kuigi huvi mustade kasside vastu on Piisneri sõnul olemas, ületab pakkumine siiski nõudluse. Kel aga soov just oktoobris omale koju must kass viia, võtku kindlasti Paikassiga ühendust ning leppigu tingimustes täpsemalt kokku.

Musta kassi kuu on alguse saanud Varjupaikade MTÜ eestvõttel. Seitse sellesse organisatsiooni kuuluvat loomade varjupaika üle Eesti pakuvad võimalust võtta must kass 35-eurose loovutustasu asemel sümboolse ühe euroga.

Varjupaikade MTÜ üldjuhi Triinu Priksi sõnul keskendub kampaania just mustadele kassidele, sest neile on sageli keeruline uut kodu leida. “Nii süsimustad kui ka mustvalged kassid, kelle kasuka põhivärv on must, ei tõmba loomavõtjate tähelepanu sama hästi kui punased, lumivalged või kirjud kassid. Lisaks ümbritseb musti kasse veel tänapäevalgi ebausk, mis on teenimatult rikkunud nende mainet,” ütles ta.

Seetõttu venib mustade kasside varjupaigas ootamise aeg Priksi sõnul sageli väga pikaks. “Lemmikloomad võetakse koju aastateks ja seetõttu tasub välimuse kõrval tähelepanu pöörata ka nende iseloomule. Mustadest kassidest saavad inimestele armastavad sõbrad ja truud kaaslased,” lausus Priks.

Musta kassi kuud peetakse varjupaikades juba kuuendat korda. Mullu oktoobris pääses varjupaikades viibinud 108 mustast kassist sel moel koju 52. Praegu ootab Varjupaikade MTÜ seitsmes varjupaigas uut kodu 77 musta kassi, kuid oktoobri jooksul tuleb neid kindlasti juurde.

Märksõnad
Tagasi üles