Elron kutsub rongijuhiks õppima

Elroni esimene naisrongijuht Margi Sander. Foto: Dmitri Kotjuh/ JŠärva Teataja

FOTO: Dmitri Kotjuh/ Järva Teataja /

Leidmaks uusi rongijuhte, alustab Elron 2020. aasta jaanuaris rongijuhtide välja- ja täiendõppe pakkumisega. Kandideerida saab 31. oktoobrini.

„Seoses täiendavate väljumiste lisamisega soovime ka oma meeskonda suurendada. Pakume üheteistkümnele rongijuhiks õppida soovijale Elroni poolt finantseeritavat õppekohta ning garanteerime neile ka eduka lõpetamise korral töö Elroni rongijuhina,“ tõi esile Elroni liikluskorralduse juht Magnus Roosma.

Rongijuhiks õppimine kestab kokku 9 kuud, millest 5 kuud praktiseerib rongijuht stažöörina. Õpe toimub tööpäeviti kell 9.00-17.15.

Õppekava koosneb üheksast moodulist. Selle raames õpitakse kogenud lektorite käe all tundma nii Euroopa kui ka siseriiklikke raudtee regulatsioone, milles suurim maht on suunatud raudteeinfrastruktuuri, signalisatsioonijuhendi, rongiliikluse- ja manöövritöö juhendi tundmaõppimisele. Põhjalikult õpitakse ka rongide tehnilist poolt ning läbitakse praktika nii kaasasõitja kui ka stažöörina.

Tasub teada, et sama õppe on läbinud ka Järva-Jaani gümnaasiumi vilistlane, Eesti esimene ja ainus naisrongijuht Margi Sander. Temast ilmus pikem lugu aasta alguses.

Täpsem info on leitav Elroni kodulehelt! 

Tagasi üles
Back