iDeal kampaania

Jõutõstja tuli Lõuna-Aafrikast nelja meistrihõbedaga

Kalev Martsepp (vasakul)

FOTO: Erakogu

Lõuna-Aafrika Vabariigis Potchefstroomi linnas peeti kuu esimeses pooles veteranide ehk Mastersi klassi maailmameistrivõistlusi jõutõstmises. Võistlejaid oli 21 riigist: 55 naist ja 99 meest. Eestit esindasid Mihkel Laurits Märjamaalt ja Kalev Martsepp Paidest.

Mihkel Lauritsal õnnestus tulla maailmameistriks M-4 klassis kuni 105 kilogrammi kaaluvate meeste seas tulemusega 440 kilogrammi. Ta oli parim kõigil kolmel alal (kükkimine, lamades surumine ja jõutõmme) ja kokkuvõttes. Seega tuli Laurits MMilt tagasi nelja kuldmedaliga.

Kalev Martsepp võistles M-3 klassis kuni 105 kilogrammi kaaluvate meeste seas ja oli kõigil aladel teine, seega oli tasuks neli hõbemedalit. Kogusummana alistus talle 432,5 kilogrammi.

Kalev Martsepp ütles, et sai võistluspaika minnes tuuletõmbust, pea oli paks ja kimbutas ka kõva nohu, sellepärast tegi ta kõik alad ilma spetsiaalse varustuseta. «Ma ei saanud suvel kaks kuud õlaprobleemide tõttu üldse suruda, seepärast oli ka surumise tulemus nii nõrk,» selgitas ta. «Kükis tegin ainult ühe katse, et esimene ala kirja saada. Seal kangi kukla taha saamine väänab mul õlga tugevalt. Ei tahtnud rohkem õlga traumeerida ja hoidsin surumiseks.»

Martsepp märkis, et kui näiteks kümnevõistluses saab kogutud punktisummaga mingi koha ka siis, kui mõni ala ebaõnnestub, kuid jõutõstmises ei tohi ühelgi alal null tulla, muidu ei taga endale lõppkohta. (JT)

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles