Kohustuslik liikluskindlustus on oluline teema väga paljudele, paraku on sõiduki vahetamisel ostu-müügitehingu sõlmimine kiireloomuline ning unustatakse nüansid, mis puudutavad liikluskindlustust.
Teadmatus jätab auto müügi korral ettemakstud kindlustuse uuele omanikule
Kui sõiduk on juba müüdud ning paberid vormistatud, meenub alles hiljem, et liikluskindlustusleping tuleb samuti lõpetada, et ettemakstud raha arvelduskontole jõuaks. Sageli aga ei arvestata, et seadusekohaselt tuleb liikluskindlustusleping sõlmida enne ostu-müügitehingut.
„Kui liiklusregistris muudetakse sõiduki omanikku, siis lähevad üle ka kõik autoga seotud õigused ja kohustused, sealhulgas ka liikluskindlustus,“ kommenteerib IIZI sõiduki- ja masinakindlustuse tootearendusjuht Triin Kääramees. Paljudele tuleb üllatusena, et peale sõiduki müümist vana omanik enda poolt sõlmitud liikluskindlustuse lepingut enam lõpetada ei saa. Seaduse kohaselt liiguvad õigused ja kohustused üle uuele omanikule. Uuel omanikul tasub liikluskindlustus kohe korrektselt ümber vormistada, et lepingu lõppemise teavitused jõuaksid õigel ajal õigele inimesele. Samuti on omaniku vahetusest teavitamine sätestatud mõne kindlustusseltsi tingimustes.
Sõiduki ostu- või müügi korral tuleks see vormistada korrektselt liiklusregistris, sest toimingu tegemata jätmine võib kaasa tuua olukorra, kus liikluskindlustus Sinu teadmata katkeb. Sageli tuleb ette, et liisingu lõppedes ostetakse sõiduk välja, kuid omaniku vahetust ei teostata. Vana omanik teavitab registrit sõiduki võõrandamisest ning kui uus omanik ei reageeri, siis sõiduki registrikanne peatatakse ja nii katkeb automaatselt ka liikluskindlustus.