Spordiliit otsib sportlikumat pere Järvamaal

Järvamaa aasta isa tiitli üle andmine. Perekond Kaasiku.

FOTO: Birgit Itse /Järva Teataja

Järvamaa spordiliit kuulutab välja konkursi Järvamaa sportlikuma pere leidmiseks.

Kutsutakse märkama oma naabri, töökaaslase, küla, linna, sportlikku eeskuju ja esitama konkursile pere, kes väärib tunnustust. Oma kanditaate võivad esitada kõik omavalitsused, üksikisikud, mittetulundusühingud, asutused ja ettevõtted.

Eestimaa sportlike perekondade tunnustamise eesmärk näidata perega koos sportimise tähtsust. Regulaarne liikumisharrastus saab alguse kodust. Vanemate elurütm annab ka lastele eeskuju ning aitab juurutada elukestvaid liikumisharjumusi. Sageli ei puuduta aga kodune liikumisharrastus vaid pereliikmeid, vaid innustab laiemalt kogukonda. Eestimaa sportlike perekondade tunnustamisega tänataksegi just selliseid perekondi, kes on oma sportimisarmastusega eeskujuks.

Konkursile oodatakse peresid, kes on paistnud silma ja olnud eeskujuks teistele oma sportliku mõtlemise ja tegude poolest. Pere koostegemiste üheks sagedaseks märksõnaks on sport. Nende tegevus, positiivne ellusuhtumine ja entusiasm on suureks eeskujuks meile kõigile. Liikuv ja sportlik pere on kokkuhoidev ja hooliv, seal sirguvad lapsed on tugevamad ja tervemad. Liikumist ja sporti väärtustav kodu on kindlasti ka üheks oluliseks eeltingimuseks ja vundamendiks, kus siis peres sirguvad lastel on suurem võimalus jõuda tippspordis suursaavutusteni.

Auhinnaks lisaks tunnustusele Eesti Olümpiakomiteelt oli näiteks 2019 aastal Meremuuseumi aastapileti koos ööbimisega Hilton Tallinn Park hotellis.

Sportlike perekondade konkursile oodatakse aadressile piret.reinfeld@jarvasport.ee kandidaati perekonnaliikmete nimesid ja vanuseid, kontakttelefoni, e-posti aadressi hiljemalt 10. detsember.

Sportlikum pere kuulutatakse välja 10. jaanuaril maakonna parimate sportlaste tunnustamisüritusel. (JT)

Tagasi üles