Järvamaale anti esimese taseme tormihoiatus

  • Ilmateenistus väljastab teise taseme hoiatuse, kui ilm on ohtlik
  • Tormituul kogub hoogu

Pärnu rand, torm, lained. Pärnu muul

FOTO: Mailiis Ollino

Pühapäeval Eestisse jõudnud tormituul kogub hoogu ja ilmateenistus on pärastlõunal andnud seitsmele maakonnale teise taseme tormihoiatuse.

Pühapäeva pärastlõunal püsib edela- ja läänetuul Saare- ja Pärnumaal puhanguti 18-25, rannikul kuni 30 m/s ning lähema kolme tunni jooksul tugevneb Lõuna-Eestis puhanguti 18-25 m/s. Õhtul pöördub tuul loodesse.

Esimese taseme tormihoiatuse on saanud Järvamaa ja Jõgevamaa ning koguni teise astme hoiatuse Saaremaa, Pärnumaa, Viljandimaa, Tartumaa, Põlvamaa, Valgamaa ja Võrumaa.

Pühapäeval Kuressaares toimunud Premium liiga vutikohtumine FC Kuressaare ja Nõmme Kalju FC vael katkestati 61. minutil seoses ekstreemsete ilmastikutingimustega.

Ilmateenistus väljastab teise taseme hoiatuse, kui  ilm on ohtlik ehk esineb tavatuid ilmastikunähtusi. Inimesed peaksid olema väga tähelepanelikud ja jälgima pidevalt ilmaprognoosi, samuti tuleb olla teadlik riskidest, mis võivad olla vältimatud, ja järgima kõiki võimuesindajate poolt antud soovitusi.

Esimese taseme hoiatus tähendab, et ilm võib teatud olukordades olla ohtlik. Arvestada tuleks esimese taseme hoiatuse puhul sellega, kui inimese tegevus on ilmast mõjutatud ning jälgida tasuks edasist ilmaprognoosi.

Tormituuled on vooluta jätnud 20 000 majapidamist

Tugev tuul on põhjustanud hulgaliselt elektririkkeid. Täna kella 15:40 seisuga on tormituulte tõttu vooluta ligikaudu 20 000 majapidamist. Kõige rohkem on vooluta kliente Viljandimaal, Saaremaal ja Pärnumaal.

„Torm hakkas alates täna ennelõunast liikuma üle Saaremaa, Pärnumaa ja Viljandimaa. Murrab puid liinidele ning põhjustab hulgaliselt rikkeid,“ ütles Elektrilevi juhtimiskeskuse juht Jüri Klaassen „See sama torm liigub veel täna üle Lõuna-Eesti ning võib arvata, et toob ka seal rikkeid juurde“.

Klaassen lisas, et Elektrilevi tegeleb igal pool aktiivselt rikete kõrvaldamisega ning teeb ka koostööd päästeametiga, kuid suure tõenäosusega jätkub rikete kõrvaldamine ka täna öösel ja homme päeval.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles