Möödunud nädalavahetusel tegelesid päästjad tormikahjustuste likvideerimisega. Kõige rohkem räsis torm eile Saare- ja Pärnumaad. Kokku reageeriti ohu likvideerimisele 78 korral, kuid puid eemaldati teedelt ja tänavatelt üle saja.
Ekspert: Ole kriisideks valmis
Päästeamet on kriisideks valmistumiseks teadmisi jaganud juba paar aastat. Lääne päästekeskuse ennetusbüroo juhataja Viktor Saaremets ütles, et eilne Eestit räsinud torm oligi õpikunäide ühest võimalikust kriisist. „Torm, laiaulatuslikud elektrikatkestused, sellele lisaks puuduv vesi ja küte. Puudulik või olematu telefoniside ning kadunud võimalus kütust tankida või poest süüa osta. Arvestades, et sügistormid alles koguvad hoogu, soovitan inimestele läbi mõelda iseenda ja oma lähedaste igapäevase kriisideks valmisoleku,“ ütles Saaremets.
Looduskatastroofe või kriise ei ole võimalik ära hoida, kuid nendeks saab valmis olla. „Oluline on teada, kuidas end ja oma lähedasi kriisi ajal kaitsta. Inimene peab teadma kuidas sellises olukorras saab sooja ja valgust ning omama piisavat söögi- ja joogivee varu,“ ütles ennetusbüroo juht.
Lisaks tasub olla valmis ka selleks, et mobiililevi või elektri kadumisel ei saa ka abi kutsuda nii kiiresti kui tavaolukorras. Seega peab inimene ise end eeskätt ise aitama ja võimalikeks olukordadeks valmis olema.
Päästeamet soovitab kõikidel inimestel tutvuda veebilehega www.kriis.ee, kust leiab head praktilist nõu, mida juba enne kriisi teha ja mille peale mõelda ning ka kuidas kriisi ajal toimida.