Järvamaa notaribüroodes kuulis enim küsimusi pärimise ja testamendi kohta

Notar.

FOTO: Peeter Langovits

Möödunud nädalal toimunud avatud uste päeval külastas üle Eesti notaribüroosid kokku 545 inimest. Ootuspäraselt pöördus enamik inimesi notarite poole küsimustega kinnisvaratehingute, pärimise ja testamentide, aga ka äriühingute tehingute ning  abikaasade varasuhete kohta.  Tänavu huvitas inimesi ka hiljuti meedia huviorbiiti kerkinud ülekinnistamise teema.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Notarite Koja tevevjuht Eve Strang ütles, et Paide notareid Ene Nukat ja Anu Noolt külastas avatud uste päeval kokku 13 inimest. „Kõige rohkem küsiti neilt pärimise ja testamendi tegemise kohta, sealhulgas testamendi ja kinkelepingu erinevuste kohta,“ selgitas ta. „Mitmete inimeste küsimused puudutasid ka kinnisvaratehinguid, hüpoteegi seadmist ja kasutuskorra kokkulepete sõlmimist kaasomandi korral. Samuti vajasid selgitamist abielu lahutamisel ühisvara jagamise ja elatise maksmise kokkuleppe sõlmimisega seotud küsimused ning füüsilisest isikust ettevõtja tegevuse peatamine.“

Seega esitasid Järvamaa inimesed notaritele küsimusi praktiliselt kõigis notarite tegevusega seotud valdkondades, kuid suurem huvi oli sel aastal pärimisega seotud teemade vastu.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles