Plahvatanud kodukeemia saastas Lembitu pargi mänguväljaku
Lisatud politsei kommentaar!

Sinine keerlev atraktsioon Paide Lembitu pargi mänguväljakul, mis oli söövitava ainega koos.

FOTO: Silja Ratt

Reede õhtul said mitmed lastega Paides Lembitu pargis käinud lapsevanemad ehmatuse osaliseks, kui nende lapsed kurtsid pärast sinise kausi moodi minikarusselli peal käimist sügelust ja kipitustunnet. Hiljem selgus, et lasteatraktsioon oli söövitava ainega koos.

Info söövitava ainega koos olnud atraktsioonist hakkas kiirelt levima Facebooki grupis Järvamaa emmed. Selgus, et mitmed reede õhtupoolikul keerleval atraktsioonil käinud lapsed olid vanematele kurtnud, et käed kipitavad ja sügelevad.

Üks grupis sõna võtnud naine rääkis Järva Teatajale, et tema lapse isa käis tütrega reede õhtul sinisel karussellitaolisel atraktsioonil. Lapse käenahk hakkas kipitama, ka karusselliga kokku puutunud isa käenahk oli ärritunud. Samuti oli tütre retuusidel näha pleegitusjälgi.

Pleegitusjäljed Lembitu pargi sinisel karrusselil mänginud tüdruku retuusidel

FOTO: Erakogu

Nahaärritus, pleegitusjäljed tütre retuusidel ning ka iseäralik lõhn panid tüdruku vanemad kahtlustama, et keegi võib olla karusselli happega üle valanud. Naine teavitas olukorrast Paide Haldust, kes tema sõnul lubas asja uurida. Järvamaa emmede Facebooki grupis levis hiljem info, et päästeamet käis pargis ja pesi atraktsiooni puhtaks ning et see oli söövitava ainega üle valatud.

Esialgu tundus, et nii tütre kui isa nahaärritus kadus paari tunni jooksul. Ema sõnutsi pöördusid nad laupäeval siiski lapsega EMO-sse, kuna lapse nahal oli valutav söövitusjälg. Ema ütles, et nad kavatsevad ka politseisse avalduse teha.

«Ma väga loodan et selline asi ei kordu. Tahaks oma kodulinnas ikka lapsi rahuliku südamega mänguväljakule lubada,» märkis ta.

Teine Järva Teatajaga suhelnud ema ütles, et tema kaheksa-aastane laps sai läbi riiete istmikule tugevaid ja küllaltki suuri söövitusjälgi. Kusjuures laps jõudis karussellil olla vaid mõne minuti.

Lapse olukord oli nii halb, et laupäeval mindi haavu EMO-sse ette näitama. Arsti sõnul on tegu II astme põletushaavadega. Neid tuleb nüüd nädala aja jooksul käia iga päev uuesti ette näitamas ja sidumas. Istuda laps praegu ilmselgelt ei saa.

«Lapse sõnad: ta ei lähe enam kunagi sinna parki,» ütles ema.

Naise sõnul teavitas ta juhtunust ka politseid.

Tegu võis olla torusiiliga

Lääne päästekeskuse pressiesindaja kinnitas, et reede õhtul käisid päästjad politsei palvel Lembitu pargis atraktsiooni puhastamas. Väidetavalt oli atraktsioonile valatud torusiili.

PPA pressiesindaja Maria Gonjak kinnitas, et politsei sai juhtunu kohta teate reede õhtul kell 20.15. 

«Selgitasime sündmuskoha vaatlusel ja kogutud tõendite uurimisel, et esialgsetel andmetel on keegi tõenäoliselt pudeli kodukeemiat ühel mänguväljaku atraktsioonil plahvatama pannud,» kirjeldas Paide politseijaoskonna juht Margus Toomsalu.

«Seni kogutud info ei anna põhjust arvata, et keegi mänguväljakule mängima tulnud lastele tahtlikult halba soovinuks. Samas on selliste kodukeemia vahenditega mängimine mistahes kohas ohtlik ning paraku tekitasid antud juhul hilisemalt mitmele lapsele ka kannatusi,» märkis Toomsalu.

Ta kinnitas, et päästjad reageerisid kiirelt ning puhastasid atraktsioonid korralikult ära nii, et kellelegi ohtu seal mängimisest enam ei ole.

Politsei alustas menetlust, et selgitada, kes sellise teo taga võiks olla. «Kui mõni sealkandis viibinu nägi reede õhtupoolikul Lembitu pargi mänguväljakul või selle läheduses kahtlast tegevust või isikuid, andke sest kindlasti politseile teada,» palus politseijuht. 

Kuidas toimida mürgituse korral

Mürgine aine nahal 

  • Võta saastunud riided seljast vältides täiendavat kokkupuudet kemikaaliga. 
  • Loputa nahka jaheda jooksva veega vähemalt 15 minuti jooksul.  Tugeva valu, põletushaavade või põletiku tekkimise korral tuleb pöörduda koheselt arsti poole.
  • Täpsemate tegevusjuhiste saamiseks helista mürgistusinfoliinile 16662. 

Allikas: 16662.ee

Tagasi üles
Back