N, 8.12.2022

Järvamaalt pärit lauljatar Renate pääses "Eesti laul 2020" poolfinaali

Silja Vilbu
Järvamaalt pärit lauljatar Renate pääses "Eesti laul 2020" poolfinaali
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Renate Saluste
Renate Saluste Foto: Fotoraat

Järvamaalt Albu kandist pärit laulja Renate Saluste (25) jaoks täitus hiljuti ammune soov. Tema kirjutatud pala pääses konkursile "Eesti laul 2020" ning pole võimatu, et just see laul esindab Eestit järgmisel aastal Eurovisioni lauluvõistlusel.

Renate sõnul oli ta väga üllatunud ja rõõmus, kui sai teada, et tema pala "Videomäng" poolfinaali pääses. Lauljatar ütles, et see oli tal kuues kord enda laul "Eesti laulu" konkursile saata. Ta tunnistas, et kuna seni pole õnn talle naeratanud, on tal iga aastaga olnud järjest raskem uskuda, et ta päriselt võiks poolfinaali edasi saada. Järjekindlus viis aga sihile!

"Esimest korda proovisin 2011. aasta lauluga "Hard", siis 2014. aastal looga "Teekond hingeni", 2015. aastal palaga "Dilemma", 2017. aastal looga "Täiskuuööl". Eelmisel aastal proovisin sama lauluga, mis tänavu ehk "Videomäng"," meenutas Renate.

Ta lisas, et tagantjärgi tundub talle, et eelmised laulud pole tõepoolest nii tugevad olnud, et nendega oleks võinud "Eesti laulule" pääseda. 

Ühtlasi nentis Renate, et eelmisel aastal, kui "Videomängu" looga õnne prooviti, ei olnud see laul veel päris valmis. Viimase poole aasta jooksul lugu aga täiendati ning otsustati uuesti õnne proovida.

"Ma muidugi veel ei tea kuidas rahvas "Videomängu" vastu võtab, aga mulle endale tundub ta minu varem esitatud lauludega võrreldes parem ja terviklikum," leidis Renate.

Loo "Videomäng" kirjutas lauljatar umbes kaks aastat tagasi, kui peas hakkas käima üks klaverikäik. Renate meenutab, et istus klaveri taha ning õigepea sündis refrään ning pärast seda salmid. "Olin tol perioodil veidi nostalgia-lainel, meenutasin aega kui lapsena koos sõbrannaga pidevalt uusi ja põnevaid seiklusi ette võtsime ning sellest ka see laul kõneleb," selgitas Renate.

Lugu ise jõuab koos muusikavideoga kuulajate ette 30. novembril. Produtsendiks on Lenny LaVida.

Pikaaegne Eurovisioni fänn

Eurovisonile on Renate kaasa elanud juba maast madalast. Seni pole ta veel ühelgi aastal lauluvõistlust vaatamata jätnud. 

Lauljatar rääkis, et tema isal on sajandivahetuse paigus mõned võistlused ka videokassetile võetud ning kunagi meeldis Renatele neid aina uuesti ja uuesti vaadata. "Eriti meeldis mulle punktide andmise osa," meenutas ta naerdes. 

Renate märkis, et Eurovisionil laulda oleks küll väga tore, aga praegu on ta rõõmus sellegi üle, et "Eesti laul 2020" poolfinaali jõudis. Ta teadis rääkida, et konkurents on juba aastaid väga tihe olnud ning sageli jääb palju häid laule ukse taha.

Praeguseks on selgunud 12 "Eesti laul 2020" poolfinalisti. Õigepea peaks selguma ka ülejäänud 12 poolfinalisti. Juba välja öeldud esitajate seas on üsna palju muusikuid, kes on "Eesti laulul" korduvalt osalenud nagu näiteks Laura, Uku Suviste ja Traffic. 

Renate nentis, et konkurents on tugev ja veidi hirmutav, kuna enamikel poolfinalistidel on nii suur kogemus ja fännibaas. Renate jaoks on "Eesti laulu" ja üldse nii suurest projektist osavõtmise kogemus aga esmakordne. Küll aga loodab ta läbi võistlusel osalemise palju õppida.

Märksõnad
Tagasi üles