Sisukord
Paberleht
Paberleht

Mudilased hoiavad keskkonda ka ilma kampaaniata

3 min lugemist
  • Lapsed võtavad säästlikud eluviisid kiirelt omaks
  • Jäätmejaama saab ära anda nii küünlaümbrised kui patareid
  • Tähtis on eesmärk, mitte võistlusmoment
PAIde lasteaia Pilvepai rühma lapsed toovad usinalt teeküünalde ümbriseid ja patareisid lasteaeda. Neid korjamiskastidesse poetada on uhke tunne. FOTO: Dmitri Kotjuh/ Järva Teataja

PAIde lasteaed kogub omal algatusel detsembris ja jaanuaris kokku kodudes põletatavate teeküünalde alumiiniumümbrised ja kasutatud patareid, et teha keskkonnale väike heategu ja õpetada lapsi juba maast madalast olmejäätmetega ümber käima.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

PAIde lasteaia tervisetöötaja Mariana Väärtnõu ütles, et lasteaias on oluline juhtida laste tähelepanu ka meie keskkonna tervisele. «Mida puhtam ja hoitum on loodus, seda parem on inimestel seal elada,» sõnas ta.

Väärtnõu teab, et vaatamata üle-eestilise kampaania puudumisele kogub mitu lasteaeda ja kooli talvisel ajal teeküünalde ümbriseid ja patareisid ikka edasi. «Tegin ka PAIde lasteaias juttu, kas me ei võiks ise sellist kogumisaktsiooni korraldada, ning juhtkond ja õpetajad olid mõttega kohe päri. Neist mitu ütles, et on usinalt kogunud, kuid pole saanud enam kuhugi ära viia,» lausus ta.

28.11.2020 01.12.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto