Millist ilma ennustavad jõulukuuks välismaised ilmaportaalid?
Aasta lõpus paugub käre pakane!

Udune talveilm Järvamaal

FOTO: Dmitri Kotjuh

Kui Eesti ilmateenistus lubab aasta lõpuks talvist ilma, siis venelaste ilmaportaal Gismeteo väidab, et aastavahetusel kimbutab meid tõeliselt käre pakane. Lähinädalad tõotavad tulla aga pigem soojemapoolsed ning miinuskraade tuleb tagasihoidlikult.

Eesti ilmateenistus prognoosib, et kuu esimene veerandik on tavapärasest soojem ja sageli sajab, enamasti vihma. Kümnenda detsembri paiku ilm veidi jaheneb ning vihm asendub järk-järgult lume ja lörtsiga. Kuu keskpaiku ongi ilm muutlik – aeg-ajalt sajab, kuid on ka kuivemaid päevi ning sooja- ja külmalained vahelduvad. Kuu viimases veerandis saavutab ülekaalu Skandinaaviast või Loode-Venemaalt Baltimaade kohale  ulatuv kõrgrõhuala serv. Aeg-ajalt sajab peamiselt lund ja lörtsi, õhutemperatuur langeb ja ilm võtab talvisema näo. Kuu keskmine õhutemperatuur tuleb normi piires või kõrgem (norm -3,8..+1,1°C ). Sademeid on samuti normi piires (norm 38..70 mm).

Norrakte portaal yr.no lubab lähinädalateks enamjaolt plusskraade ja vihmasadu. Päikest eriti näha ei ole.

Norrakate ilmaportaali yr.no ennustus lähinädalateks

FOTO: kuvatõmmis: yr.no

Venelased ennustavad enda portaalis gismeteo.ru lähinädalateks üsna sarnast ilma, mis eestlased ja norrakadki. Kuu viimaseks nädalaks prognoosivad venelased aga tõeliselt käredat talveilma. Alates 25. detsembrist langeb õhutemperatuur venelaste ennustuse järgi miinuspoolele ning pakane võtab iga päevaga aina hoogu juurde.

Külmalaine jõuab haripunkti vana-aastaõhtul, mil tuleb venelaste ennustuse järgi päevasel ajal külma lausa 28 kraadi, öösel langeb termomeetri näit aga lausa -31 kraadini. Kuigi palju päikeselisi ilmu gismeteo.ru detsembris ei luba.

Venelaste ilmaportaali gismeteo.ru ennustus detsembrikuuks

FOTO: kuvatõmmis: gismeteo.ru

Tagasi üles