Punane koolimaja inspireeris vilistlast raamatut kirjutama

FOTO: Tiiu Saarist

Paide Hammerbecki põhikooli vilistlaste kokkutulekul esitles kooli vilistlane Vilve Aavik-Vadi raamatut «Kui vana kool rääkis», mis annab edasi põnevaid lugusid 60-ndate aastate Paide laste elust ja mängudest ning sellest, kuidas ajalugu ja vana koolimaja sellega põimusid.

Raamatu saamisloole tõuke andnud Tiiu Saarist ütles, et tegemist pole ajalooraamatu ega kuiva faktidel põhineva dokumentaaliga. «Vilve Vadi on linna ajaloo ja erinevad paigad põiminud juttudesse, mis räägivad selles, kui äge oli vanasti Paides elada ja milliseid võimalusi mängimiseks ja seiklemiseks linnaruum lastele pakkus,» rääkis ta.

Tolle aja laste fantaasia oli piiritu ning nad veetsid õues mängides palju aega kujutades endid ette erinevatesse põnevatesse olukordadesse ning otsides seikluseid, mis mis elu vürtsitasid.

Raamatu «Kui vana kool rääkis» esitlus.

FOTO: Tiiu Saarist

Kuigi raamatu ilmumine ühildati kooli 110. sünnipäevaga, ei räägi raamat Saaristi sõnul sugugi kooli ajaloost nagu ekslikult kiputakse arvama. «Samas on vanal punasel koolimajal raamatus oma oluline roll olemas,» märkis ta.

Raamatut trükiti Saaristi sõnul 300 eksemplari ja pool sellest on juba läbi müüdud. Kel ilukirjandusliku teose vastu aga huvi, saab seda osta Paide Hammerbecki põhikoolist või otse Tiiu Saaristilt. «Minu meelest oleks see paidelaste kingikotti jõulude ajal igati sobiv kirjandusteos,» lausus ta.

Raamatu autori kohta rääkis Saarist vaid kiidusõnu. «Ta on Paides sündinud ja koolis käinud ning peab oma kunagist kodulinna ja lapsepõlveradu siiani väga kalliks kuigi elutee on viinud teda elama mujale,» lausus ta.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles