Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto

Töötajate jõulusoovid tööandjatele: palgatõus, rahaline preemia või lisapuhkus

FOTO: Urmas Luik

​Iga viies eestimaalane soovib jõulupühade eel tööandjalt, et talle võimaldataks kaks päeva lisapuhkust, selgub värskest CVKeskus.ee uuringust. Kuigi puhkusepäevad on ühed enim tahetud lisahüved saabuvateks pühadeks, sooviksid töötajad siiski veelgi enam saada järgmiseks aastaks palgatõusu või näha oma pangakontol ühekordset jõulupreemiat

Kõige enam ootavad töötajad oma tööandjatelt uueks aastaks kuni viieprotsendilist palgatõusu. Nimelt rohkem kui iga kolmas töötaja (35%) tõi välja, et saabuvate pühade eel sooviks ta tööandjalt lubadust palgatõusuks. Iga neljas töötaja lepiks aga ka ühekordse kuni sajaeurose rahalise preemiaga. Rahaline preemia oli palgatõusust isegi levinum ootus nende vastajate seas, kelle palgatase on madalam.

Uhkest ettevõtte jõulupeost unistab kõigest neli protsenti töötajatest ja veelgi vähem sooviksid töötajad, et tööandja teeks nende eest annetuse (vaid kolm protsenti vastanutest) või teeks mitterahalise kingituse (näiteks tahvelarvuti), mida valis vaid kaks protsenti vastanutest.

Missuguseid hüvesid Eesti tööandjad pakuvad?

„43% tööandjatest plaanivad töötajate palgaootustele vastu tulla. Nimelt selgus hiljutisest Palgainfo Agentuuri ja CVKeskus.ee tööandjate küsitlusest, et just 43% tööandjatest plaanivad lähima kuue kuu jooksul palgatõusu, mis jääb enamasti viie protsendi piiridesse,“ kommenteeris uuringut CVKeskus.ee turundusjuht Henry Auväärt.

Auväärt lisas, et igas teises ettevõttes on veel tavaks teha ka jõulupakke töötajate lastele ja pea pooled tööandjad (47%) korraldavad ühisüritusi (nt jõulupidu). „Pea kolmandik tööandjatest (31%) maksab ka riiklike pühade puhul preemiat ja umbes viiendik (20%) tagab töötajatele lisapuhkuse keskmise palga säilimisega.“

Noored tahaksid palgakasvu asemel saada pigem preemiat. Jõulupidu ootavad aga enim pärnakad.

Alla 25-aastased töötajad erinevad teistest vanuserühmadest selle poolest, et nemad eelistaksid pigem raha kohe kätte saada. Nimelt pea pooled (43%) nooremad kui 25-aastased töötajad sooviksid tööandjatelt jõulupühade eel enim sajaeurost preemiat. Viieprotsendilist palgatõusu pidas eelistatuimaks 23 protsenti noortest. Vastuseid mõjutas töötajate praegune palgatase ja seetõttu eelistasidki paljud noored palgatõusu asemel saada kohe lisaraha.

Tagasi üles
Back