Arhitektuurimuuseumis esitletakse Järvamaalt pärit ehitusinseneri kultusraamatut

August Komendant

FOTO: Eesti Arhitektuurimuuseum, Merike ja Jüri Komendandi annetus

Kolmapäeval 18. detsembril kell 17 esitletakse Eesti Arhitektuurimuuseumis August E. Komendandi kultusraamatut „18 aastat arhitekt Louis I. Kahniga”.

Tegemist on rahvusvaheliselt tuntuima Eesti ehitusinseneri August Komendandi (1906-1992) mälestustega koostööst Eestist pärit maailmakuulsa arhitekti Louis Kahniga (1901-1974).

Raamat nägi inglise keeles ilmavalgust 1975. aastal USA-s, kus mõlemad mehed põhiliselt tegutsesid. Raamatut on tõlgitud jaapani, hispaania ja prantsuse keelde, kuid eestikeelse lugejani jõuab alles nüüd.

Komendandi mälestusi Kahnist loetakse üheks parimaks kirjelduseks Arhitekti ja Ehitusinseneri koostööst läbi aegade. 18 aasta jooksul (1956-1974) töötasid Kahn ja Komendant ühiselt vähemalt 15 ehitise ja projekti kallal, neist neli-viis kuuluvad maailma 20. sajandi arhitektuuri ja ehituskunsti klassikute hulka.  

Kolmapäevasel raamatu esitlusel räägivad Komendandist, Kahnist ja raamatust: Triin Ojari (Eesti Arhitektuurimuuseum), Toomas Vainola (Eesti Betooniühing), Riho Oras (Eesti Ehitusinseneride Liit) ja Carl-Dag Lige (Eesti Arhitektuurimuuseum). 

August E. Komendant on Järvamaalt Nurmsi külast pärit, Paide ühisgümnaasiumi vilistlasest ehitusinsener, kes on oma tegevusega mõjutanud eriala arengut ja ehitusvaldkonda nii Eestis, Saksamaal kui ka Ameerika Ühendriikides.

Tagasi üles