Jalgpallurid alustasid aastalõputurniiriga

EJL aastalõputurniir minijalgpallis

FOTO: Sille Annuk

Esmaspäeval algas Tallinnas Kalevi spordihallis traditsiooniline Aastalõputurniir. Minijalgpallivõistlus toimub juba 25. korda.

Pall pandi mängu hommikul kell 8, mil tehti algust U17 Eliitliiga esimese turniiriga. Kell 15 võtsid teatepulga üle U19 Eliitliiga meeskonnad.

Kahe nädala jooksul käib väljakul üle 4000 mängija, nende seas nii poisid, tüdrukud, fännid, harrastajad kui ka tipud. Pikal turniiril on tavapäraselt kaks puhkepäeva, 24. ja 25. detsember.

Aastalõputurniiri tulemustel saab reaalajas silma peal hoida aadressil aastaloputurniir.jalgpall.ee. Sealt leiab võistluse ajakava, meeskondade koosseisu, kõik tulemused ja väravalööjad. Igal turniiril autasustatakse karikaga esikolmikut, lisaks valitakse parim mängija, väravavavaht ja väravakütt, kes teenivad eriauhinna.

Kogu turniirile on võimalus kaasa elada otsepildi vahendusel. Eesti jalgpalli Facebooki leheküljel näeb hommikust õhtuni otsepilti värava tagant ning iga turniiri finaalist tehakse eraldi kaameraga otseülekanne, mida saab samuti Facebookist jälgida. 21. detsembril toimuvast fänniturniirist ning 29. detsembri Premium liiga turniirist näitab otseülekandeid jalgpalliportaal Soccernet.ee.

Võrreldes varasemate aastatega on muutunud Premium liiga turniiri süsteem: kui varasemalt mängiti kahel päeval liigasüsteemis ja võitja selgus punktide alusel, siis nüüd ühel päeval kahes viieliikmelises alagrupis, millele järgnevad poolfinaalid ja finaal.

Võistluste toimumiseks paigaldas jalgpalliliit Kalevi spordihalli põrandale spetsiaalselt turniiriks mõeldud kunstmurukatte, mis loob hallis välitingimustes mängitavale jalgpallile võimalikult sarnased tingimused. Seetõttu nimetatakse võistlust minijalgpalliks. (JT)

 

Tagasi üles